Boğaz Ağrısına Sıcak Şeyler mi İyi Gelir Yoksa Soğuk Şeyler mi?

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Bogaz agrisina kesinliklee sicak degil günü birlik dondurma yenmesi tafsiye ediliyor ne kadar sicak tutarsan okadar tehlikeli

( Bu konu ile alakasi yok ben size basimdan gecmis bir olayi yazayim benim buyuk oglanin atesi 40 derece idi kisin ortasi burasi zehir gibi soguk dr göturdum ve uzerinde tsort ceket var ve gittim Dr fircayi yedim ilac verdi ceketini cikartirdi cocugun dedi bunu giyindirmiyorsun böylece eve götür evde ilik su ile basla cikmasina yakin soguk dus aldir o gunden buyana hep bu dr dediklerini uyguluyorum cok sukur halada devam onun tafsiyelerine ( Dondurmayida ,gözler akinca yada sapak olunca papatya cayi ile silinecegini bunun gibi bir süru seyi o ögretti bana

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Bogaz agrisina kesinliklee sicak degil günü birlik dondurma yenmesi tafsiye ediliyor ne kadar sicak tutarsan okadar tehlikeli

( Bu konu ile alakasi yok ben size basimdan gecmis bir olayi yazayim benim buyuk oglanin atesi 40 derece idi kisin ortasi burasi zehir gibi soguk dr göturdum ve uzerinde tsort ceket var ve gittim Dr fircayi yedim ilac verdi ceketini cikartirdi cocugun dedi bunu giyindirmiyorsun böylece eve götür evde ilik su ile basla cikmasina yakin soguk dus aldir o gunden buyana hep bu dr dediklerini uyguluyorum cok sukur halada devam onun tafsiyelerine ( Dondurmayida ,gözler akinca yada sapak olunca papatya cayi ile silinecegini bunun gibi bir süru seyi o ögretti bana
Bende duydum dondurma yenmesi gerektiğini ama daha kötüye giderse diye cesaret edemedim hiç

Neomisin

Özel Üye
Özel üye
Boğaz ağrısının etiyolojisini önce araştırmak gerekir.Mesela nedeni ileri evre özofagus ca olabilir.Ağrı nedeni bundansa ve sıcak su içerse özofagus daha fazla tahriş olur.Zaten özofagus ca nedeni sıcak içecek tüketimi.Soğuk içecekler de boğazda bağışıklık sistemini devreye sokan etken olabilir.
Bunun yanısıra boğaz ağrısı genelde viral etkenlerden dolayı olur.Hastalıkta dehidrate olmamak için sıvı tüketimi tabii ki önemli.Ama ılık su içmek gerekir özetle.?Ben olaya daha komplike bakmak istedim ya da zorunda kaldım?

nazenin

MiKRoSKoBiKCaNLı
Özel üye
Boğaz ağrısında ben sıcakta soğukta içmem içirmem ılık tüketirim :D
normalde de zaten çok soguk içecek tuketmem soğukluğu kararında olmalı yoksa tadını alamıyorum :D
Ama sıcak şeyleri kaynak içmeyi severim :D
Birde boğaz ağrısına ılık zeytinyağı içine pekmez katıp içeriz biz :D