• Merhaba Ziyaretçi.
    "Güzel söz"
    konulu yarışma başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada oy kullanmaya bekliyoruz...
  • Merhaba Ziyaretçi.
    Artık kazanılan ÇTL miktarları istenildiğinde TL ile değiştirilebiliyor. Konu ile ilgili detaylara BURADAN ulaşabilirsiniz.

BMW, Türkiye Dahil Farklı Ülkelerde Nasıl Telaffuz Ediliyor?

Lelis

İnsanın Sahip Olduğu Tek Şey Kendisiymiş
V.I.P
BMW, şirketin isminin telaffuzunda yaşanan farklılıkları eğlenceli bir şekilde ele almaya karar vermiş. Şirket, aralarında Türkçe'nin de bulunduğu birçok dilde BMW telaffuzunu videoyla gösterirken orijinal okunuş olan Almanca'yı da unutmamış.


Dünyanın dört bir yanında farklı kökenlere sahip şirketler bulunuyor. Bu şirketler, kendi ülkelerinin dışındaki ülkelerde de faaliyet gösteriyor ancak bazen bu dış ülkelerde şirketlerin isimlerinin telaffuzunda sıkıntılar ortaya çıkabiliyor. Alman otomobil devi BMW de bu sorunun önüne geçmek amacıyla farklı dillerde BMW isminin telaffuz edildiği videolar paylaştı.
Otomobil devi, bu telaffuz farklılıklarını eğlenceli bir şekilde ele aldı. Şirket, dillerdeki farklılıklardan dolayı BMW'yi her ülkenin farklı şekilde telaffuz ettiğini belirtirken doğru olan telaffuzun tahmin edebileceğimiz üzere Almanca olarak okunduğu da videolarla belirtmiş oldu. Şirketin videolarda yer verdiği diller arasında Türkçe de dâhil olmak üzere birçok dil bulunuyor.
BMW'nin doğru telaffuzunun nasıl olduğunu hiç düşündünüz mü?
BMW araç

BMW, videoları koymadan önce "BMW'nin Almanca telaffuzunun nasıl olduğunu ya da doğru olarak nasıl söyleneceğini hiç düşündünüz mü?" şeklinde bir yazıyla eğlenceli yaklaşımını dile getirdi. Birçok kişi, videolar sayesinde BMW ismini yanlış telaffuz ettiğini fark ediyor ve doğrusunu söyleyebilmek için dikkatlice videoları izliyor.
Şirket, en başa doğru okunuş olan Almanca videoyu yerleştirdi. Almanca'dan sonra diğer popüler diller bir bir sıralanmış. Fransızca, Çince, Türkçe, İspanyolca, İtalyanca, ve Felemenkçe olarak BMW'nin nasıl telaffuz edildiğini merak ediyorsanız, buradan tüm bu videolara ulaşabilirsiniz.

Alıntı
 
Top