• Merhaba Ziyaretçi.
    "EYLÜL AYI" temalı fotoğraf yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Blocks - iOS, Android, Windows Phone uyumlu akıllı saat

Blocks, Android işletim sisteminin özel bir sürümünü kullanan akıllı saatini duyurdu. Android’li akıllı saati diğer birçok modelden ayıran özelliği ise 2015 yılında tanıtılması beklenen Project Ara benzeri modüler bir işletim sistemi yapısı sunuyor olması. Blocks, böylelikle hem Android hem de iOS ve Windows Phone uyumluluğuna sahip.

KCedTTn.jpg

İşletim sistemi füzyonu sayesinde Samsung ya da LG akıllı telefonların yanı sıra iPhone üzerinden de kullanımı mümkün olan akıllı saat, SIM kart girişine de sahip. Böylelikle doğrudan telefon görüşmelerine olanak tanıyor. Ayrıca kamera, mikrofon, GPS, kalp atışı ölçümü gibi klasik akıllı saat nitelikleri ile gelen ürünün en çarpıcı özelliklerinden biri ise Intel’in yeni işlemcileri ile donatılması.

Akıllı saat, işletim sistemi füzyonuyla Samsung ya da LG akıllı telefonları dışında, iPhone üzerinden de kullanılabilecek. SIM kart girişine sahip olan cihazla telefon görüşmesi de yapabileceksiniz. Ayrıca kamera, mikrofon, GOS, kalp atışı ölçümü gibi akıllı saatlerde bulunan genel özellikleri dışında, işlemcisi Intel ile donatılmış.

Blocks, kordon mekanizması ve özelleştirilebilir özellikleriyle de dikkat çekiyor. Aygıt, çok sayıda kordon rengi sunan değiştirilebilir kapaklar sayesinde çok yönlü kullanıma olanak tanıyor. Jak benzeri girişlerle kordona takılıp çıkarılabilen akıllı saat, spor aktiviteleri söz konusu olduğunda cepte taşınabilir formda. Bu ilginç ürün için bir de video yayınlandı. İyi seyirler.

 
Top