• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Fenerbahçe Blind: ''Van Persie daha iyi olmalı''

JosTeR

KAF SİN KAF !
Özel üye
Fransa ve İngiltere ile oynananacak hazırlık maçları için Hollanda kadrosuna alınmayanRobin van Persie hakkında Danny Blind'den açıklama var.

Hollanda Milli Takımı tarihinin en golcü futbolcusu olan Robin van Persie, İngiltere ve Fransa ile oynanacak hazırlık maçlarının kadrosuna çağrılmamıştı. Teknik direktör Danny Blind, deneyimli golcünün yerine Luuk de Jong, Klaas-Jan Huntelaar ve Vincent Janssen'i kadroya davet etti. PSV'de kanatlarda görev alan Jürgen Locadia'yı da forvet hattının merkezinde oynatabileceğini söyleyen 54 yaşındaki teknik adam, van Persie'yi neden çağırmadığını açıkladı,

''Robin'i her hafta takip ediyoruz. Onun bir oynayıp, bir oynamadığını görüyoruz. Yeni takımındaki başlangıcına göre dakikalarını arttırdı ama performansı hâlâ sallantıda.''

Milli takım kapısı kapanmadı
Rusya'da düzenlenecek olan 2018 Dünya Kupası için kadro arayışında olduğunu belirten Hollandalı teknik adam, ''2018'de en iyi işi çıkaracak kadroyu kurmaya bakıyorum. Bu yüzden genç oyuncuların yanında Robben, Sneijderve van Huntelaar gibi olgunlaşan oyuncuları da kadroda düşünüyorum. Ancak öncelikli hedefimiz ön elemeleri geçmek. Eğer ön eleme grubundaki ilk maçımızda İsveç karşısında van Persie'ye ihtiyaç duyarsam, onu kesinlikle çağırırım. Forvette de Jong, Janssen gibi isimlerin de gelişimini gözlemlemek istiyorum. Son oynadığımız Galler maçında da Bas Dost'un burada ne işi çıkarabileceğine baktım.''

Kaynak:Eurosport