Beşiktaş BJK-FB Derbisinde Kural Hatası

BIYIKLI

V.I.P
V.I.P
Beşiktaş, derbi maçın tekrarını isteyecek
Beşiktaş, kural hatası yapıldığı iddiasıyla, MHK'ya itiraz başvurusu yapıyor

08.05.2007
Beşiktaş, BJK İnönü Stadı'nda yapılan Fenerbahçe derbisinde kural hatası yapıldığı iddiasıyla, Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu'na (MHK) itiraz başvurusu yapacak.

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı ve Hukuk İşleri Sorumlusu Levent Erdoğan, Fenerbahçe maçında İbrahim Toraman'ın kırmızı kart gördüğü pozisyon sonrası kural hatası yapıldığını öne sürerken, bu konuda MHK'ya yarın başvuruda bulunacaklarını söyledi.

Erdoğan, konuyu hukuk kurullarıyla görüştüklerini ve incelettiklerini ifade ederek, "O pozisyonda orta hakem Fırat Aydınus herhangi bir düdük çalmamıştı. Fenerbahçeli futbolcu sakatlık geçirdiği için de İbrahim Üzülmez topu taca atmıştı. Oyun taçla kesilmişti ve yan hakem de tacı göstermişti. Ancak orta hakem, daha sonra 4. hakemin uyarısıyla kırmızı kartı İbrahim Toraman'a gösterdikten sonra, maçı faul atışıyla başlattı. Bu, büyük bir kural hatasıdır. Oyun taç atışıyla başlamalıydı. Hukuki ve teknik incelemeleri yaptırdık ve MHK'ya kural hatası yapıldığı gerekçesiyle itirazda bulunacağız." diye konuştu.


AA
 
Geri
Top