Bitcoin ve Altcoin piyasaları için yararlı linkler

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Eğer kripto para piyasasına bir şekilde bulaştıysanız sistemden tamamen çıkma ihtimaliniz çok düşük arkadaşlar. Bir miktar paranızı çekseniz bile bu piyasanın eğlenceli yanı (bir nevi kumar) ayırdığınız bir bütçe ile sizi sistem içinde tutmaya devam edecektir.

Sonuçta elinizdeki sermayeyi kaybetme ihtimaliniz olduğu gibi gerçekten zengin denilebilecek seviyelere gelme ihtimaliniz de var.

Sistem tepetaklak olduğunda bile (son 1 haftadır olduğu gibi) siz al-satlarla karda kapatabilirsiniz. Ancak kısa vadeli al-satlar hem şans hem de konuya çok hakimiyet gerektirdiği için kripto para piyasasında uzun vadeli düşünmek, belki çok hızlı değil ama her zaman kazanç demektir. Özetle bu piyasada kazanan tarafta olmak istiyorsanız sabrı öğrenmelisiniz. Sabırlı biri değilseniz asla bu piyasaya girmeyin!

Elbette kripta para piyasasında şans faktörü önemli olsa da sizin araştırmalarınız, altcoinleri araştırmanız ve araştırma yöntemlerini bilmeniz, grafikleri yorumlayabilme düzeyiniz, piyasa ile ilgili büyük oyuncuların hareketlerini etkileyen haberleri didik didik etmeniz kazanç için çok önemli faktörler.

Bu konuda veya sitemizin farklı konularında anlatılanlardan ve hatta internette okuyup islediğiniz videolardan kesinlikle bir yatırım tavsiyesi çıkarmayın. Yatırım, tamamen sizin kararınızdır ve öyle olmalıdır.


Bu konuda yararlı olacağını düşündüğüm birkaç siteyi ekliyorum...


coinmarketcap.com - Siteye git
Bu site kripto para piyasası için gerçekten el altı sitesi arkadaşlar. En üstte genel kripto para hacmi ve altcoinlerin hacimlei ayrı ayrı sırası ile gösteriliyor. Daha az riskli olması açısından ilk 20 deki altcoinlerle çalışmanız sizin yararınıza olacaktır.

Ayrıca tüm coinlerin hangi borsalarda işlemde olduğu, ne zaman piyasaya çıktığı, çıkış tarihinden itibaren gün gün değerini vs vs bu siteden öğrenebilirsiniz.

Eğer kripto para piyasasına girmek istiyorsanız bu siteyi şimdiden incelemeye başlamanızı öneririm. Sitelere üye olursanız izlemek istediğini conlerle ilgili kişisel görünümlere izin de veriliyor.


tr.investing.com - Siteye git
Aslında bu site hem kripto para verilerini hem de döviz, imkb vs yatırım araçları için de çok kullanışlı. Kripto para verilerini istediğiniz siteden çekip anlık olarak izleyebiliyorsunuz.

investing.com sitesinin güzel bir mobil uygulaması da var.


worldcoinindex.com - Siteye git
Bu sitenin en güzel özelliği (bence) verdiğim linkte bitcoin ve altcoinlerin günlük, haftalık, 7 günlük, aylık, 90, 180, 360 günlük değişimlerini aynı sayfada göstermesi. Elbette siteyi dolaştığınızda coinlerle ilgili harika bilgilere ulaşabiliyorsunuz.


icobench.com - Siteye git
ICO (ön satış) aşamasında olan coinlerin tanıtımının yapıldığı site. Buradaki coin puanları elbette önemli ancak kesinlikle araştırmadan ICO işine girmeyin arkadaşlar. Yatırım yaptığınız yer dolandırıcıların ağı olabilir. Ve uçan paranız konusunda kesinlikle hiçbir yasal işlem yapamazsınız.

Benim ICO sürecinde olan Deex coinine küçük bir yatırırım var. 0.04 BTC karşılında 2733 adet Deex coin aldım. Şu an son 2 gün ve 0.17 $'dan Deex satın alabilirsiniz. Bu süreden sonra sanırım biraz daha pahalı satılacak. Eğer referansımla üye olmak isterseniz BURADAN üye olabilirsiniz. Üyelik sırasında ethereum cüzdan adresi isteniyor.
 
Top