Bitcoin Google Aramalarında Son 13 Ayın Zirvesinde

Lelis

Ben O Eski Ben Değilim!!!
V.I.P
Bitcoin kelimesi Google aramalarında son 13 ayın en yüksek seviyesini gördü. Aramaların yükselmesinin ana sebebi olarak ABD'de yayınlanan 60 Minutes adlı program gösterilirken programı 7,9 milyon kişi seyretmişti.

Google Trends verilerine göre Bitcoin kelimesinin dünyanın en büyük arama motoru Google'da aranma oranı 1 Nisan 2018'de ulaştığı düzeyi 19 Mayıs 2019'da geride bıraktı. Dijital ekonomi uzmanı Erkan Öz, Google aramalarının artması ya da azalmasının Bitcoin fiyatını etkileyen en önemli öncü göstergeler arasında düşünüldüğünü ifade etti.

8000 BİN DOLARIN ÜZERİNİ GÖRMÜŞTÜ

Bitcoin fiyatı Aralık 2018'de 3150 dolar ile dip yaptıktan sonra geçen hafta 8000 doların üzerine sıçramıştı. 17 Mayıs'ta 7000 dolarlara kadar gerileyen Bitcoin şu sıralarda 7897 dolar seviyesinde işlem görüyor.

BİTCOİN FİYATI ETKİNLİKLERE BAĞLI DEĞİŞKENLİK GÖSTERİYOR


Erkan Öz, son yaşanan fiyat hareketleri arkasında esasen New York'ta düzenlenen Consensus Konferansı olduğunu düşündüğünü anlattı ve ekledi:

"Geçmiş yıllarda Bitcoin fiyatının New York'ta düzenlenen Blockchain Haftası ve Consensus Kripto Para Konferansı'na doğru yaklaşılırken ve bu etkinlikler sırasında yükseldiğini ve etkinliklerin bitişinin ardından düştüğünü gözlemlemiştik. Bu yıl da aynı durum gerçekleşti." dedi.

KURUMSAL YATIRIMCILAR İLGİSİ ARTIYOR


Google aramalarının artmasının Bitcoin fiyatını yükselten bir başka etken olabileceğini de aktaran Erkan Öz, "Yalnız bu çift taraflı da işleyebilen bir ilişki, Fiyatın hızlı artışı aramaların yükselmesini de tetikleyebiliyor" diye konuştu.

Öz, Bitcoin fiyatının sene başından beri yükselmesinin bir başka önemli nedeninin de kurumsal yatırımcıların gittikçe artan ilgisi olduğunu sözlerine ekledi.

ABD'DE Kİ PROGRAMDA KRİPTO PARALARA DEĞİNİLDİ

Crypto Currency News haber sitesi ise Google'da Bitcoin aramalarının yükselmesinin ana sebebi olarak Amerika'nın en büyük televizyon kanallarından CBS'te yayınlanan "60 Minutes" programının son bölümünde kripto paralara ve Bitcoine odaklanmasını gösterdi. Program yaklaşık 7.9 milyon kişi tarafından seyredildi.

EN ÇOK GÜNEY AFRİKA VE HOLLANDA'DA ARAMA YAPILDI

Google Trends verilerine göre ise dünyada Bitcoin kelimesinin aranma oranları en çok Güney Afrika, Hollanda, Slovenya, Avusturya ve Nijerya gibi ülkelerde yükseldi.

1 Nisan, Google, Dünya, Ekonomi
Kaynak: DHA
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
2019 yılına ilişkin az önce Twitter'da gördüğüm bir karakter çizim. Güzel özetlemiş durumu :)

Bitcoin
?
|\✋?
/ \_
━━━━━┓ \\
┓┓┓┓┓┃ Alt coinler
┓┓┓┓┓┃ ヽ?ノ
┓┓┓┓┓┃   /
┓┓┓┓┓┃ ノ)
┓┓┓┓┓┃
┓┓┓┓┓┃
┓┓┓┓┓┃
 
Top