Bitcoin, Asya etkisi ile yeniden uyanışa geçti

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Benim de 1 yılı aşkın süredir önemli miktarda yatırım yaptığım kripto para dünyası uzun süredir derin uykudayken nihayet uyanma belirtileri göstermeye başladı. Son 10 gün içerisinde 6.000 $ dan 8.000 $ civarına yükselen bitcoin yükselişi sürdürecek gibi bir grafik çiziyor.

Elimde olan kripto paralarla ilgili olarak bugünkü durumdan itibaren kazanç/kayıp istatistiği yayınlamak gibi bir düşüncek var... Toplam yatırımım 40 bin TL civarında ama şu an epeyce zarardayım :P Şu anki mevcut kriopta paralarım.

• BTC
  • ETH
  • XRP
  • KCS
  • DEEX
  • BNB (Maalesef düşük fiyattan elimden çıkarmıştım 5'e katladı)
  • ENJ
Gelelim ilgili habere... Genel olarak Amerika ile Çin arasındaki ekonomik kriz nedeniyle Çinli yatırımcıların yönünü kripta para dünyasına çevirmiş olmaları piyasadaki hareketlilik nedeni olarak görülmekte.

Haber:

Bitcoin, Asya etkisi ile yeniden uyanışa geçti...

İki gün önce 6400 dolara kadar gerileyen Bitcoin, hızlı bir toparlanma göstererek bugün 8000'in üzerine çıktı.

Bitcoin, Asyalıların aktif işlem saatleri sırasında yüzde 11.5 oranında arttı. TSİ 04.00’te 7200 dolar seviyelerinde başlayan yükseliş boyunca fiyat, 8150’ye kadar ulaştı. Ardından bir miktar gerileyen kripto para, TSİ 13.30 itibari ile 8100 dolardan el değiştiriyor.

73962

Bitcoin’in artışı birçok kısa (short) pozisyonunun da tasfiyesine neden oldu. BitMEX üzerinde kapanan pozisyonların toplamı 52.5 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Bitcoin, bundan iki gün önce, 17 Mayıs’ta 6400 dolara kadar inmişti. Kripto para, Bitstamp üzerinde 6100’ü görmüştü. O günden bugüne yaşanan hızlı toparlanma, piyasa duyarlılığının epeyce pozitif olduğunu gösteriyor.

Diğer yandan Binance Coin (BNB) dışında alternatif kripto paralarda güçlü bir hareket henüz yok. Dün 25 dolardan işlem gören Binance’in kripto parası, yüzde 15’i aşan artışla bugün gece saatlerinde 29.3 dolara kadar çıktı.

zevzek

zevzek®
Özel üye
Selamlar hocam bende sirf denemek icin ve gelecekte bu paralar olacagindan hot holo ve daha borsalarda kesin listelenmeyen tws(cok aciklama yapmiyayim reklam olmasin) var elimde ama holocoin icin iyi olacak diyorlar. Ama hala bunlarin guvenlikleri konusunda endiseliyim acikcasi. Garanti yok

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Eğer sisteme girmişsen bu piyasanın da ne kadar dandik olduğunu yavaş yavaş kavramaya başlammışsındır @zevzek ... Ben olsam marketteki ilk 50 den hiç şaşmam. Özellikle ICO döneminde reklam amaçlı tanıtımlar yanılgılara neden oluyor. Çünkü bu ICO ları tanıtanlar övenleri bunun reklam olduğunu sylemden gelecek vaat ettiğine dair gerek yazı gerek video ile birçok içerik paylaşıyorlar. Örneğin benim elimdede ICO etabında aldığım DEEX var ama gözden çıkardım. Eğer ileride bir yerlere gelirse de şansa olur artık.

Bunun yanında KCS 'de benim için tam bir yanılgı oldu. Deneyimlerimizi paylaşalım ki zarar riskimizi de minimize edelim en azından. Umarım reklamcıların ağına sen de düşmezsin.

Şu an limde BTC, ETH, XRP ve DEEX ile azıcık ENJ diye adını sanını duymadığım bir kripto para var. Malesef BNB yi 7.5 dolardan elimden çıkardım epeyce vardı. Bugün 35 doları gördü. )

Şu dönemlerde pek kaybetme riskim yok doğrusu işi öğrendikçe çok hırslı olmadan makul kazanç ve minimum zarar ile sistemde bulunmak en güzeli kanımca.

zevzek

zevzek®
Özel üye
Cok tesekkurler degerli bilgilerin icin hocam takipte kalacagim. Genelde yatirimlarimi borsa da hisse senedi piyasasinda yapiyordum.Kriptolar icin 2021 e kadar cok ciddi primler ve gelecek beklentisi var.burada tabi onemli olan saglam bir borsa. Zaten alsat yapmiyorum 2 yila kadar parayi guvende tutabilirmiyim, veya tersi durumda risk miktarima gore bes e yatirim yapar gibi yapacagim. Bnb icin uzuldum ama insallah btc de 1 BTC 75000 dolar hayali ile hatiri sayilir bir para yapacaginizi umuyorum. :)

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Stop limit olayını çok iyi kullanmak lazım benim irili ufaklı 5 borsada hesabım ve yatırrımım var ama büyük borsalarda da şaşmamak lazım gün olmuyor ki birileri hack girişiminde bulunmasın. Daha geçenlerde Binance'ta bile hack olayı yaşandı.

Sabrın varsa bu piyasada kaybetmezsin :) Ama Zararı minumama indirmek için de stop limit vermeyi ihmal etmemek lazım...