• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Karadenizin Hirçin Kizi Biricik Yesim in Günlügü

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Bana sorarsanız tam bir mutluluk yoktur bu hayatta. Yani nasıl desem herkesin kendine göre bir derdi vardır. Kime sorsan hep bişeyler yarım, hep bişeyler eksiktir. Hani demiş ya adam, “kiminin ekmeği bayattır, kimininse pırlantası ufak”. Bana da sorsan yarım bir battaniye gibidir hayat. Üstünü çekersin, ayakların üşür; ayaklarını çekersin, kolların üşür. Ne tarafı çekersen çek, hep bi tarafın açıkta kalır…”
Veya herkesin içinde bir şeyler ukte kalmıştır

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Seni ne cok sevdim ben. Ne cok gozyasi doktum senin icin. Geceleri sen yataginda uyurken ben penceremin onunde senin ruyana girmek icin dua ederdim. Bir bakisina, bir dudak kivriminda titresen gulusune ulasmak icin dunyanin butun ciceklerini onune sererdim.
Siirler, sarkilar, sevgiler icimde tutusan bir ates, onun yangininda senin icin kul kesildim. Agir hastalar geceyi zor gecirir. Sabahi bekler kirgin yurekler, hasta umutlar, yalniz ruhlar. Yalnizdi gecelerim. Hastaydi gecelerim. Kan kaybindan giden bir yarali gibi umarsizdi gecelerim. Bir ucurumun kenarina beni tasiyan karabasandi gecelerim. Adina yalnizlik dedim. Sensizlik dedim.. Sen beni bilmedin, beni tanimadin, beni sevmedin.. Bu bir olumdu, bu bir fermandi .. Bicak kesmez artik beni, ip asmaz, cekuller yuregimi tasimaz. Yasamak mumkun degil, yalnizlik karanlik kapilariyla ustume kapandi. Amansiz acilar icindeyim.

Ey Sevdigim.. Ben seni ne cok sevdim. Dunya bildi, bir sen bilmedin. Yalnizligin diger adi aska karsilik almamaktir. Kacilamayacak kadar yakin, tutulamayacak kadar uzak bir yerdesin.. Benim askima yalnizlik kucak acti. Senin yokluguna dokundum, icim yandi. Odamin cildirtan sessizliginde sana seslendim. Yankisi dondu dolasti, senin kapilarin bana kapali. Kendi sesim yine bana ulasti. Anladim ki beni hic duymayacaksin.

Sana sitem edemem. Sana kirilamam. Bir tek dilegim var senden, son bir tek istegim. O da MUTLU OLMAN.

MUTLU OL SEVDIGIM.. BIRICIGIM.. ASKIM. NEREYE, KIME GIDERSEN GIT YETER KI SEN MUTLU OL...

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
1.jpg

Şimdi Kimler İçin Üzüldüğümü Düşünüyorum'da , Şu Yüreği Yerinden Çıkarıp Atmak Geliyor İçimden..! Kendime Olan Kızgınlığım , Onlara Olan Sevgimden Nedense Hep Fazla.. Umutlarımı Bir Adım Öteye Taşımak İçin Onlara Yüklediğim Anlam , Onların ''Yüreklerinden Çok Daha Ağırdı''.. Ya Onlar Bu yolun Yabancısıydı , Yada Ben Bu Yolda Kime Güvenip Kime Güvenmiyceğimi Bilemiycek Kadar Acemi..! Sahteliğin Yüzüne Tüm Acılarımı Kusasım Geliyor..!!

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Ah İstanbul ah bakalım kaç gün çeke bileceksin beni 😀ben seni seviyorum ama çekemiyorum ya

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Ne de çabuk tükeniyor sayfalar, gönülden damlayan sözcükler bir bir kaleme dökülünce! Bilirsin sen de; zaman gibi, bir ömür gibi hiç anlamaksızın, göz açıp kapayıncaya dek bitiveriyor sayfalar. Ömür de bitiveriyor hiç beklemezken sen. Uzun zaman oldu senin için yeni bir sayfa açmayalı. Garip mi kalmış hatıra defterin bir çekmecenin içinde? Bitmiş sayfaları sararmaya yüz tutmuş… Eskimiş mi o da; geçen zaman gibi, benim gibi, senin gibi? Uzun zaman oldu belli sana yazmayalı. Gerçi biz yine her fırsatta açtık birbirimize öyle ya da böyle gönlümüzün duygu deryasını. Biz her fırsatta sonsuzluğa kulaç attık o deryada seninle. Çünkü insanız ya biz de işte, sonsuzluğa vuslatın sancısı yaratılışımız!
Sana yazmayı özlemişim. En çok da geçmiş günlere özlemim; o gerçek dünyaya, saf çocukluğumuza, korkusuz zamanlara… Artık kirlendi dünya. Biz de kirlendik ister istemez sonra. Çok şey kaybettik. Sevdaları yitirdik mesela, güven duygumuzu körelttik. Sevgi yok ise güven yok ise, zannımca biz insanlığı yitirdik. Mesela artık kimse kimseye dayamıyor sırtını. Çünkü sırtından vurulmak diye bir söz hâkim hayatımıza, alabildiğine gerçek. İhanet var, riya var… Var işte böyle anlamsız kötülükler ama çağın bütün kötülüklerine inat bir sen varsın bende. Dayanağım, çocukluğum, gençliğim, geleceğim, kalemim, her daim hasret kokan kelimelerim, anılarım, hatıra defterim… Sen varsın ve bu yüzden bir yanım hala çocuk; rüyalar gören, korkusuz rüyalar. (!) Dünyam bir nebze daha güvenli acımasız hakikatlerin karşısında… Kalemim zaten yazmak için yaratılmış mütemadiyen. Mutluyum bu yüzden.
Güzel temennilerle mi biterdi hatıra defterinin sayfalarına ilmek ilmek işlenen satırlar? O zaman bu hatıramda da güzel bir temenni sana benden; sen de hep mutlu ol bir tanem. Yitirilmiş, körelmiş onca değere inat biz de yitmeyen güzelliklere daya sırtını. Mesela hatıra defterine yaslan. Ben varım çünkü orada, sen varsın; mutlu olmaya yeter, mutlu olmaya değer…