Birce Akalay Kimdir ?

RUZG4R

ÖylesinE ♔
Özel üye
Ben Onu Çok Sevdim Ayhan Aydanı Kim oynuyor ?

Birce Akalay 19 Haziran 1984, İstanbul doğumlu türk oyuncu.Atv ekranlarında yayınlanan Ben Onu Çok Sevdim dizisinde
Ayhan Aydanı oynamaktadır.

Birce Akalay Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro bölümünde lise eğitimini tamamladı (2003). Aynı yıl girdiği İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümündeki eğitimini tamamlamadı fakat Haliç Üniversitesi Konservatuar Tiyatro Bölümünden mezun oldu.

2004 Türkiye Güzelik yarışmasında üçüncü olduktan sonra Avrupa Güzelik yarışması'da Türkiye'yi temsil etti ve yarı finale çıktı. 2004-2007 yılları arasında Star TV ve TV8'de spor spikerliğinin yanı sıra Şampiyonlar Ligi Özel ve 8.Etap gibi programları da hazırlayıp sunmuştur. 2007 yapımı olan Kader ve yine 2007 yapımı Senin Uğruna dizisinde başkarakterleri canlandırmıştır. Aynı zamanda 2008Asi adlı TV dizisine konuk oyuncu olarak bir süreliğine katılmıştır.Bunların yanı sıra oyuncu 2008'de vizyona giren Son Ders ve 2009 Ekim aynında vizyona giren Nefes filmlerinde rol almıştır.

GüLüCüKツ

Tatlım tatlım 👶🏻
V.I.P
Çok güzel ya :) Ama yer gök aşk dizisi bıktırdı bizi. Başrol oyuncuları ölmesine rağmen devam ettirdiler saçma sapan bişeydi ya :D

RUZG4R

ÖylesinE ♔
Özel üye
Çok güzel ya :) Ama yer gök aşk dizisi bıktırdı bizi. Başrol oyuncuları ölmesine rağmen devam ettirdiler saçma sapan bişeydi ya :D

Öyle bir dizimi var :D Bu biraz farklı bu gerçek hayattan alınmış bir hikaye ..Ayhan Aydan,Adnan Menderesin bebek davasının baş kahramanı :P İnşallah gerçeğine sadık kalmışlardır vıcık vıcık bir dizi ile karşılaşmayız :)

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
asi dizisi çekimlerinde hatayda görmüştüm o zamanlar çömezdi,estetiksiz ama tatlıydı,şimdi estetikli ama tatsız biri :)