Biraz Ben...

cırcırböcee

V.I.P
V.I.P
Gecelerde azar yalnızlıklar, en çok gecelerde koyar insana tek başınalık. Herkes evindedir sokaklar bomboştur, gündüzün o hareketli saatleri yerini sakin, durağan sessiz zamana bıraktığından mıdır ne? Üstelik evde yalnızsan yada yalnız hissediyorsan ta derinliklerine kadar acıtır geceler. Sevdiğinden de ayrıysan onun hayali doldurur odanı, sonra başlar özlemler, biber acısı yanmalar.

Gökyüzüne imrenirim ben o saatlerde, bir kuş olup uçmak ya da bir yıldız olup kaymak sevgilinin omzuna doğru… Gökyüzü hep özgürlüğü anımsatır bana. Hep göklerde yol almayı düşlerim bu yüzden. Gecelerle gündüzler karışır oldu bu aralar. Var’la yok arası gidip gelmekteyim. Var mıyım? Yok muyum? Yaşıyor muyum? Gerçek miyim? Gerçek olan ne? Öfkeleniyorum, öfkem katlanıyor özlemlerim arttığında. Boşa geçen yıllarıma öfkeliyim, bana yılları boşa harcatanlara öfkeliyim. Aslında bu yaptığım kendimi kandırmaca biliyorum, suçlayacak birilerini bulup ruhumu rahatlatmak bu ama biliyorum rahat değilim yinede. Çünkü yılları geri getirmek mümkün değil. İdealist fikirlerim vardı uğrunda nelerden vazgeçebileceğim ve nihayetinde vazgeçtiğim. Halbuki şu anda elimde kalan koskoca bir ‘’hiç’’ ten başka bir şey değil. Bu kadar idealist olup bir ‘’ hiç ‘’ olmak içimi kavuranda…

Ruhunu okşayacak ruhumu doyuracak bir şeyler arıyorum. Zaman zaman bulduğumu sanıp sarılıyorum dört elle, ama boşa sarılmışım yanlışmış bulduğum anlıyorum…

Bu yazıyı okuyan birileri olursa eminim kasvetle dolar içi. Oysa kalemi elime alırken o kadar coşkuluydum umutluydumki… Heyecan verecek umut verecek bir yazı olacaktı benim için. Birden bir şey oldu başka bir boyuta taşındım sanki. Gülmek gereksizken insanlara güldüm bu günde dün olduğu gibi…

Hayatta ertelediğinizde yaşam akışınızı değiştirecek olaylarla karşılaşırsınız, bunlar sizi istemediğiniz, olmaktan mutluluk duymayacağınız yerlere götürebilir. Kendinizi oralarda görmek istemiyorsanız hiçbir şeyinizi yarım bırakmayın, kendiniz için nasıl mutlu olacaksanız öyle yaşayın. Çünkü bir gün neden diye sorduğunuzda suçlayacak birilerini bulup benliğinizi rahatlatmak zorunda kalabilirsiniz ki bunun yanlış olduğunu bilmenize rağmen… Bunu istemiyorsanız kendiniz için ve o an için yaşayın ve mutlu olun…

Yüreğimden kuşlar havalandı
Bir akşamüstüydü
Hala gidecekleri yere varamadılar…

Telif Hakları © cırcırböcee. Alıntı yapılamaz ve izinsiz kullanılamaz.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Böyle bir yeteneğin vardı da neden bugüne kadar kullanmadın cırcırböcee. Hakikaten harika bir yazı olmuş. Kalemine, yürğine sağlık. Tebrikler.

cırcırböcee

V.I.P
V.I.P
Marifet iltifata tabidir teşekkür ederim arkadaşlar ilginize. Naçizane karalıyorum YoRuMSuZ cesaretlendirmese kendi kendime yazmaya devam edecektim. Bakalım forumda yazılarımın olması benide mutlu eder yazmaya devam....