bir şiirdi nazenin ?️

nazenin

MiKRoSKoBiKCaNLı
Özel üye
"İnsan bir akşamüstü ansızın yorulur "

77626

nazenin

MiKRoSKoBiKCaNLı
Özel üye
77755

"seni hiçbir dünya telaşına değişmedim ben. evlerin ve kalabalığın ağırlığını sana üstün tutmadım. yoksulluğun acısından hafif bilmedim acını.

yenilen herkesin boğuntusuydu kaybolduğum uzaklık, yüzün her bulutlandığında. nereye gidersem gideyim seni yürüdüm hep. sevincini bir barış, bir bayram sabahı gibi taşıdım içimde. sesine güvendim, gözlerine en çok yakışan o sürekli yaz ikindisine. gökkuşağının altından geçen çocukların şımarıklığıydı, kâküllerini her araladığımda gövdemdeki ürperti.

ağzımdaki meneviş sendin insanlara şiirler okurken. bütün öksüzlerin kederiyle baktım yüzüne, ne zaman geleceği düşündüysem. bir haksızlığı haykıran herkese senin soluğunu verdim. bütün hapislerin penceresi yaptım seni. sonra tuttum kenar mahallelerin yalnızlığını gösterdim, bir özür, bir bağışlanma umuduyla.Söze inandım, gövdene ondan çok..."

Şükrü Erbaş

Neomisin

Özel Üye
Özel üye
Ek dosyayı görüntüle 77755

"seni hiçbir dünya telaşına değişmedim ben. evlerin ve kalabalığın ağırlığını sana üstün tutmadım. yoksulluğun acısından hafif bilmedim acını.

yenilen herkesin boğuntusuydu kaybolduğum uzaklık, yüzün her bulutlandığında. nereye gidersem gideyim seni yürüdüm hep. sevincini bir barış, bir bayram sabahı gibi taşıdım içimde. sesine güvendim, gözlerine en çok yakışan o sürekli yaz ikindisine. gökkuşağının altından geçen çocukların şımarıklığıydı, kâküllerini her araladığımda gövdemdeki ürperti.

ağzımdaki meneviş sendin insanlara şiirler okurken. bütün öksüzlerin kederiyle baktım yüzüne, ne zaman geleceği düşündüysem. bir haksızlığı haykıran herkese senin soluğunu verdim. bütün hapislerin penceresi yaptım seni. sonra tuttum kenar mahallelerin yalnızlığını gösterdim, bir özür, bir bağışlanma umuduyla.Söze inandım, gövdene ondan çok..."

Şükrü Erbaş
"Nereye gidersem gideyim seni yürüdüm hep" enfes cümleler.Teşekkür ederiz bizimle paylaştığınız için??

nazenin

MiKRoSKoBiKCaNLı
Özel üye
Gün uzakların sevilmediği keşke yapsaydım gitseydim gibi cümlelerden tiksindiren bir gün..
En azından akla gelen şiir güzel

Üstü Kalsın​

Ölüyorum tanrım
Bu da oldu işte.

Her ölüm erken ölümdür
Biliyorum tanrım.

Ama, ayrıca, aldığın şu hayat
Fena değildir...

Üstü kalsın...

nazenin

MiKRoSKoBiKCaNLı
Özel üye
Çok karamsar bırakmışım seni :D

Kafamda evirip çevirdiklerim yüzünden uykum kaçtı.
Saati umursamayip çat kapı dosta kaçtığım günleri özledim. Ne kadar keyifli de olsam uzaklar hep şikayet ettiklerim arasında :/
Kalabalık olmak istiyorum en çokta beni sıkan bu taş binaların arasından kaçıp ormanıma sığınmak :D
Bu yaz oradan bir çam fidanı alıp evimde büyüteceğim :D
Ben neşelendim günlük sen de neşelen:P