Bir Psikiyatristin Gizli Defteri

Papatya

V.I.P
V.I.P
Terapi koltuğunun ardındaki sırlar
LD6pnz.jpg
Hep onlar mı bizi dinleyecek?
Bu sefer geçmişini anlatan bir psikiyatristin ta kendisi. Koltuğa oturun ve kulak kabartın.
Dr. Gary Small’un, Boston’un kalabalık acil servis koridorlarından Los Angeles’ın golf sahalarına uzanan hikâyesinde karşılaştığı vakalar kimi zaman tuhaf, kimi zaman da gizemli, ama hepsi gerçek. Akıl hastalıklarının ilginç dünyasına kapı aralayan Bir Psikiyatristin Gizli Defteri sizi çok şaşırtacak…
Birkaç Yorum Eklemek İsterim
gary small ve gigi vorgan tarafından yazılmış eğlenceli bir kitap. toplam 15 vaka anlatılıyor, bir çoğu oldukça "eğlenceli". yazarın amacı o anlatırken bir yandan sizin de olayı çözmeye çalışmanız. bazen beklemediğiniz sürpriz sonlar çıkabiliyor.
neredeyse birbirinden bağımsız hikayelerden oluştuğu için tam tuvalette okumalık kitaplardan.
okuması çok kolay, vaka analizlerinde ufuk açıcı bilgileri çok barındırmasa da keyifli bir kitap. ilgili bir alandan geliyorsanız hele her vakada kendi teorilerinizi geliştirme imkanı buluyorsunuz, her vakanın sonunu daha kolay getiriyorsunuz.
değişik vakaları tanımak ve psikiyatri alanına ilgililer için birebir kesinlikle. 2-3 günde bitiyor zaten.
sanırım kitabı alırken daha derin ve samimi olacağını düşündüğüm için bende beklediğim etkiyi yaratamadı. yine de farklı insan tipleri ve psikolojik vakalarla ilginizi çekebilecek, hayatta karşılaştığınız yahut karşılaşma potansiyelinizin olduğu insanları gösterebilecek, aslında bireylerin herhangi bir tanı konmaksızın da çok uzun süreler toplumun bir parçası olarak hayatını sürdürebildikleri gerçeğini gösteren ve bu konulara az da olsa ilginiz varsa okurken keyif alabileceğinizi düşündüğüm bir kitap.
6-8 aylık ilaç tedavisinin geçiremedigi panik atağı kalıcı olarak geçiren kitaptır benim için. hala bazen eğlenmek, bazen de beyin kontrolümü ele almayı hızlandırmak için açar okurum.
*düzenli ilaç kullanmayı beceremeyen birisi olarak panik atak sebebiyle ilaç kullanmaktan nefret etmiştim. belki 6-8 ay kısa bir süreydi belki de ilacın iyi geleceğine olan inançsızlığımdan iyi gelmedi. bilemiyorum.
*kitaplıkta bir çift yürek - marlo morgan 'ın yanında durur.​
(Yorumlar Ekşi Sözlükten Alınmıştır.)