Bir merdiven skandalı daha: Kız öğrencilerin etek giymesi yasaklandı!

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
Antalya’daki Gazi Anadolu Lisesi’nde kız öğrencilerin etek giymesi yasaklandı.

Liselerdeki gerici yönetimlerin aldığı skandal kararlara bir yenisi daha eklendi. Trabzon Milli Eğitim İl Müdürü Tamer Kırbaç’ın “Erkek öğrenciler ile kız öğrenciler aynı binada altlı üstlü kalıyor. Aynı merdivenleri kullanarak uyumaya gitmeleri inanın beni iki yıldır rahatsız ediyor ve diken üstünde oturmama sebep oluyor” sözlerinin ardından bu kez Antalya'da etek yasağı kararı alan okul müdürü, “Okulumuz öğrencileri artık büyük çocuklar. Merdivenden inip çıkmalarında sorunlar olmasın diye düşündük” dedi.

Skandal sözler: 'Erkek ve kız öğrencilerin aynı merdiveni kullanması beni rahatsız ediyor'
Cumhuriyet'in haberine göre, Antalya Gazi Anadolu Lisesi Okul Müdürü Hayri Bahşi, yeni kılık kıyafet yönetmeliğine göre okul aile birliğinin de onayıyla bu yıl öğrencilerin gri pantalon, beyaz tişört olan okul forması giymelerine karar verildiğini söyledi. Daha önceki yıllarda uygulanan kurala göre üst sınıfta okuyan kız öğrenciler etek giyebilecek. “Kız öğrencilerin pantalon giyerek daha rahat edeceğini” savunan Bahşi, “Yeni yönetmeliğe göre bu karar alındı. Çocuklarımızın forma giymesi benimsendi. Biz de erkek ve kız çocuklarının da pantalon giymesine karar verdik. Böylece çocuklarımız rahat edecek. Sıralar kirli oluyor, tozlu oluyor. Ayrıca okulumuz öğrencileri artık büyük çocuklar. Merdivenden inip çıkmalarında sorunlar olmasın diye düşündük” diye konuştu. Okula yeni başlayan bir kız öğrencinin velisi olan A.E ise “Kızım naif bir çocuk. Bu konuda direnecek durumda değil. Ama bir kız çocuğuna etek giymesinin yasaklanmasına bir anlam veremiyorum. Kız çocuklarının etek giymesi merdivende etekleri açılır diye yasaklanırken okulda birçok türbanlı öğretmen var. Cumhuriyet kazanımlarımızdan tek tek vazgeçiliyor” dedi.​