Bir İnsanı Olduğu Gibi Kabul Etme

KuMRu

Sessize aldım dünyayı huzuru dinliyorum 🌼
Özel üye
Ya simdi sunu kabul edelim karsimizdakinin yaptiklari yanlislardan donmesi icinde hepimiz illaki elinden geleni yapiyordur. Bence hic kimse tamamen herseyiyle kabul edilemez ?
Katılıyorum çünkü bana ters olan şeyleri değiştirmek için ölümüne Savaş veriyorum ??? bende değişime açık biriyim bu arada ?

Masaru

Özel Üye
Özel üye
Ne değiştirmeye çalıştığınız önemlidir..
Karekterinde mi, kişiliğinde mi, ilkelerinden mi değişim planlıyorsunuz?
Ya yanlış olan sizsseniz hiç bu açıdan baktınız mı?
Olduğu gibi kabul etmekten kasıt, mesela kişi alkolikse, gece gündüz içiyorsa bunu olduğu gibimi kabul edecez?

Bence konu daha kavramsal olarak ele alınmalı, yani değişim beklenen yada beklenmeyen şeyler üzerinde konuşmak gerek....
Mesela birinşn kişiliğinden ödün vermesini beklemek doğru olur mu?
VS vs

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Yeter ki isteyin! Mutlaka bir yolunu bulursunuz.
Burada şu örneği aklınızda tutmanızı rica ediyorum. Bir yumurtadan canlı ve sağlıklı civciv çıkabilmesi için, yumurta kuluçka süresinde belli bir kıvama geldikten sonra civcivin yumurtayı “içeriden” kırması ile hayat başlar. Eğer siz civcivin işini kolaylaştırayım diye “dışarıdan” müdahale ederseniz civciv için hayatın da başlamasına engel olursunuz. O yüzden bırakın başkalarını, sadece kendinizle uğraşın.

nazenin

MiKRoSKoBiKCaNLı
Özel üye
İnsanı kendi yapan zevkleri hayalleri karakteri olduğu gibi kabul edilmeli bence ki zaten İnsan birbirinden etkileniyor birlikte olmanın getirdiği değişimler illaki oluyor zamanla zevkler de karakterde hatta kabul görmüş hersey yaş tecrübe vs gibi etkenlenlerle birlikte değişime uğruyor zaten bu süreçte de birlikte değişiyorsunuz :)
en iyi değişim kabullenmekle başlıyor bence :D