• Merhaba Ziyaretçi.
    "Karantina" konulu fotoğraf yarışması başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...
  • Merhaba Ziyaretçi.
    Kazandığınız her 1000 ÇTL birikiminizi 5 TL ile değiştirip ödeme alabilirsiniz...

Bir İlişkinin Kurtarılmaya Değer Olmadığının 10 İşareti

AybüKe

İnsanın Sahip Olduğu Tek Şey Kendisiymiş
V.I.P
İkili ilişkiler son derece karmaşık ve bazen sürdürmeye çalıştığınız bu ilişki, aslında çabanıza değmiyor.

Duygusal ilişkilerin dinamiği son derece farklı olabiliyor. İlişkilerde iniş ve çıkışların yaşanması son derece normal. Ancak bazen ilişkiler tıkanma noktasına gelebiliyor. Bu durumda ise çoğunlukla tek bir kişi tüm ilişkinin yükünü omuzlamak durumunda kalabiliyor. Fakat ne yazık ki tek bir kişinin çabası yani tek taraflı bir ilişki, bunu ayakta tutmaya yetmeyebilir. Bu durumda ise yapmanız gereken ilişkinizi gözden geçirmek ve gerçekten çabanıza değip değmediğini analiz etmektir. Peki bir ilişkinin kurtarılmaya değer olmadığını gösteren işaretler neler? İşte bir ilişkinin gerçekten bittiğini ve artık çabalamamanız gerektiğini gösteren 10 kritik işaret.


1. Partneriniz sizinle vakit geçirmekten kaçınır
Partneriniz size ayıracak zaman bulamıyor, ancak başka şeylerle ilgilenecek zaman buluyorsa aslında bu size olan ilgisini kaybettiğinin açık bir işareti. Gerçekten sizinle olmak isteyen biri, size ayıracağı bir vakit mutlaka bulur. Bundan daha iyisini hak ediyorsunuz!

2. Onun davranışlarının farklılaştığını hissedersiniz

Birini gerçekten sevdiğinizde, onları olduğu gibi kabul edersiniz. Birlikte olduğunuz kişinin alışkanlıklarını ya da davranışlarını değiştirmek ilişki için çok sağlıklı değil. Bunun yanı sıra ilişkilerdeki o ilk heyecanın sarhoşluğuyla çiftler birbirlerine uyum sağlamak adına çok daha sevgi dolu davranışlarda bulunabilir. Ancak partneriniz bu davranışlardan vazgeçtiyse ve siz onun hiç tanımadığınız bir yüzüyle karşılaşıyorsanız muhtemelen size karşı eski duygu yoğunluğunda değildir. Bu nedenle ilişkiniz hakkında oturup düşünmeniz gerekebilir.

3. Üzgün olduğunuzda aklınıza ilk gelen kişi o olmaz
İletişim, kalıcı ilişkilerin anahtarı. Güven ve sevginin yoğun olduğu bir ilişkide partneriniz aynı zamanda en yakın arkadaşınızdır ve başınıza gelen her şeyi onunla paylaşmak istersiniz. Ancak yıpranan bir ilişkide sorunlarınızı partnerinize anlatmaktan çekinebilirsiniz. Çünkü onun gerçekten ilgi göstereceğini düşünmezsiniz. Eğer böyle bir durum yaşıyorsanız, ilişkiniz hakkında düşünmenizde fayda var.


4. Konuşmalarınızın çoğu kavgaya dönüşür

İlişkilerin her evresinde iniş ve çıkışlar olabilir. Ancak bunlar son zamanlarda sıklaştıysa ve partnerinizle hemen hemen her konuşmanız tartışmaya dönüşüyorsa aslında bu ilişkinin alarm verdiğinin önemli bir işareti. Çünkü iki kişi mutlu olmak için bir ilişki yaşar. Fakat bir süre sonra onunla konuşmak sizi mutlu etmiyor, aksine gerilmenize neden oluyorsa gerçekten çabalamanıza gerek var mı?


5. Onunla vakit geçireceğiniz için eskisi kadar heyecanlanmazsınız
Aslında bu durum normal sayılabilir. İlişkilerde başlarda olan heyecanı her daim korumak son derece zor. Ancak bu heyecanın tamamen kaybolacağı anlamını taşımıyor. Onunla vakit geçirmek sizi eskisi kadar heyecanlandırmıyor ya da onu düşünmek yüzünüzde bir tebessüme sebep olmuyorsa, ilişkiniz hakkında düşünmenin vakti gelmiş demektir. Bunu göz ardı etmeyin, ilişkinin kurtarılmaya değip değmeyeceğini düşünün.


6. Tek taraflı olarak çabaladığınızı hissedersiniz

Bir ilişkinin düzgün bir şekilde ilerlemesi için her iki tarafın da çabalaması gerekiyor. Elbetteki ilişkilerde tartışmalar yaşanabilir. Ancak, her iki tarafın da çabasıyla sorunlar çözülebilir. Ancak bu çaba tek taraflıysa, ilişkinizi onarmak ve güçlendirmek için sürekli bir şeyler yapan taraf sizseniz ve partneriniz bu konuda bir çaba harcamıyorsa bu ilişki üzerine düşünmenin vakti gelmiş demektir.


7. İlişkiniz size son derece monoton gelir

Aşk; gerçek hayatta her zaman bir film sahnesi gibi renkli ya romantik olmaz. Bu çok normal ama sıkıcı da olmaması gerekir. Birlikte yemek pişirmekten sahilde yürüyüş yapmaya kadar, çiftlerin neşe ve heyecanı ateşlemek için yapabileceği yüzlerce küçük şey var. Tek gereken ise ilişkiyi heyecanlı tutmak için çaba gösterme isteği. Ancak bu yoksa ve ilişkiniz monotonlaşmışsa artık brilikte vakit geçirmekten keyif almıyorsanız, sizce bu ilişkiyi sürdürmeye değer mi?


8. Bu ilişkinin size bir şey katmadığını hissedersiniz
Gelişim, ister kişisel ister karşılıklı gelişim olsun, herhangi bir ilişkinin önemli bir yönü. Birlikte olduğunuz kişiden hayata dair yeni şeyler öğrenip bakış açınızı değiştirebilirsiniz. Mutlu ilişkilerde insanlar birbirlerini destekler ve birlikte gelişirler. Sizin için durum böyle değilse ve partneriniz size ilham vermek yerine, sizi aşağı çekiyorsa, ilişkiyi bitirmek muhtemelen en iyisidir. İlişkinin nereye gittiğini düşünün.


9. Partnerinizin önceliği değilsinizdir

Her zaman partnerinizin önceliği olamazsınız. Aynı şekilde o da sizin önceliğiniz olamaz. İnsanların hayatlarındaki öncelik sıralaması farklıdır. Evet belki onun hayatında ilk sırada değilsiniz, ancak kesinlikle öncelik listesinde yer alıyor olmanız gerekiyor. Ancak durum böyle değilse, belki de bazı şeyleri yeniden gözden geçirme vaktidir.


10. Sevilmediğinizi ve istenmediğinizi hissedersiniz
Sevgi ve iki kişi arasındaki iletişimin sıcaklığı bir ilişkiyi sürdürebilmek için son derece önemli. Ancak partnerinizin size hak ettiğiniz gibi davranmadığınız, sizi sevmediğini ya da istemediğini düşünüyorsanız neden bu ilişkiye devam ediyorsunuz? Eğer tek yaptığınız partneriniz yüzünden ağlamaksa, durumu yeniden gözden geçirin. Mutlu olmayı hak ettiğinizi ve zihinsel sağlığınızın önemli olduğunu unutmayın

Alıntı
 
Top