• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Bir Annenin İnceliği..

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör

Aşçılığıyla ün yapmış yaşlı bir kadın, akşam yemeğine gelecek olan oğlu ve yeni gelini için yine mutfağına kapanmış, yemek yapıyordu.
Aynı akşam yemeğe eski bir aile dostu da davetliydi.
Beklenen misafirler gelip s...ofraya oturduklarında çok şaşırtıcı
bir durumla karşılaştılar..

Yaşlı kadının o gece yaptığı yemekler değme oburların bile iştahını kapatacak kadar berbattı...

Tatlılar un kokuyordu, patatesler yanmıştı, köfteler ise neredeyse hiç pişmemişti..
Oğlu, yeni gelini ve aile dostu, kadıncağıza durumu fark ettirmemek için ellerinden geleni yaptılarsa da, yemek sırasında pek iştahlı göründükleri söylenemezdi...

Nihayet yemek bitti ve yeni evli çift annelerinin ellerini öperek
evlerine gittiler. Aile dostları ise biraz daha kaldıktan sonra
gitmeyi düşünüyordu. Oğlu ve gelini gittikten sonra, yaşlı kadına:

"Senin harika bir aşçı olduğunu adım gibi biliyorum"

Bana söyler misin, bu geceki yemekler neden o kadar kötüydü? Bence ya hastasın ya da bir BİLDİĞİN var" dedi

Yaşlı kadın gülümseyerek cevap verdi:

"Hayır, hiçbir şeyim yok Kasten yaptım..
Bu yemekten sonra oğlum asla ikide bir annesinin yemeklerini hatırlatıp karısının kalbini kıramayacak"

-araz-

EYVALLAH...
V.I.P
cadı kaynanaların bu yazıyı okuması duyurulur:)anneme de sesleniyorum buradan:):)
abımlerın aç kaldıgını düşünererek her evlerıne gidişimizde tencereler ile gideriz ve gelinlere der ki siz oğullarımı aç bırakıyorsunzu:)
ya gelınlerımıze cok uzuluyorum ama napalım anne işte:):)keşke bu yazıdaki teyzemiz kadar düşünceli olabilse...
ama her şeye rağmen o benım annem dunyanın en güzel annesi...sultanım o benım.çok da özledim:(

KaRaNFiL

1+1=3 :) bebegimiz saglicakla gel :)
Hic bir yemegime söz etmedi esim asiri derecede tuzlu yemeklerim bile oldu gönlüm olsun diye onun bile tadina bakti. Amma ve lakin ''annemiun pilavi gibisini hic yemedim, her zaman nasil tutturuyor tadini tuzunu bilmiyorum, vsvsvs...'' demesi biraz icime dert oldu acikcasi : )) Uyansinda bu yaziyi ona okutayim : ))