• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Bilgisayarınızın performasını arttırın

jeriko

Özel Üye
Özel üye
Arkadaşlar ben aşağıda anlatacağım uygulamayı yıllardır kullanıyorum.Hem işletim sistemi farketmiyor.(sizi yanıltmış olmayayım ben hem win98de,hemde Xpde uyguladım.Diğerlerinde uygulamadım ama diğerlerinde de uygulanır.Diğerlerinde uygulayıp uygulamamak için karar sizin) Uygulama hem çok basit hemde çok etkili.Gözle görülür bir değişiklik oluyor.Ben her formattan sonra veya gördüğüm her yeni bilgisayara uyguluyorum.Denemenizi tavsiye ederim.

Çalıştır===>açılan kutuya "sysedit.exe" yazıyoruz.Tamama tıklıyoruz.===>açılan pençerelerden System.ini penceresini ön plana alıyoruz===>buradaki satırların arasından [386enh] yazan satıra geliyoruz.
Bunun hemen altında boş bir satır yaratarak "Irq14=4096"yazıyoruz ===>kaydet===>Restart.

Bu kadar basit.Umarım işinize yarar.Sonuçu bildirirseniz sevinirim.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Bunu şimdi denedim. İki kez restart yaptım. İlk restart sırasında kapanış uzun oldu ki bu doğal :) Ram'leri sonuna kadar kullanan bir laptop olduğu için :D

Biraz açılış ve kapanışta hızlanma oldu gibi ancak diğer uygulamalarda pek hissedemedim.