• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf oylamasi başladı  BURADAN  En güzel Yapay Zeka resmini seçiyoruz

Beyza Şekerci Kimdir?

Papatya

V.I.P
V.I.P
Beyza Şekerci 1988, İstanbul, Türk oyuncu.

Beyza Şekerci
Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuvar Klasik Bale Bölümü mezunudur. İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nde dans etmektedir. Es-Es'teki Dilşa karakteri için de şive dersleri almıştır. 2015'in Mayıs ayında oyuncu Engin Hepileri ile evlenmiştir.

Beyza Şekerci’nin kişisel web sitesinde yer alan biyografisi şöyle; “1988 yılının Ocak ayının 24’ünde, gün bitmek üzereyken saat 23.45’te dünyaya gelir. Beklenen tarihten bir hafta erken doğuşu, bu güne dek yaptığı işlere ve üretkenliğine bakılacak olursa, adeta “çok işi varmış da o yüzden erken gelmiş” dedirtir insana…
Yürümeye parmak uçlarına basarak başlaması ve bunu sürdürmesi, ailesini, onu doktora götürecek kadar endişelendirir. Ancak, doktorun “refleks kuvvetliliği” teşhisi, aslında bale geleceğinin habercisidir.

Sanat ile ilk tanışması, ailesiyle gittiği tiyatro ile olur. Çocukluk yılları boyunca süren bale yapma ısrarı, 1993 yılında sayın Gülen Andak ile tanışması ile son bulur. Bale hayatına ilk adımını Gülen Andak ile atar.

“Dans Hayatı” bölümünde detaylarını bulabileceğiniz bale eğitimi ve profesyonel dans yaşamına 2006 yılında “oyunculuk” da eklenir.
2006-2009 yılları arasında bir yandan lisans eğitimine devam ederken, diger taraftan da İstanbul Devlet Opera Balesi’nde profesyonel dansçılığını ve televizyondaki oyunculuk kariyerini sürdürür.

Eğitmenlik
Halen devam etmekte olduğu eğitmenliğe, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda yüksek lisans yaptığı sırada asistan olarak başlamıştır. 2009 yılında bu yanan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Bale Bölümü’nde eğitmenliği sürdürmektedir.

Beyza Şekerci’nin rol aldığı yapımlar
İntikam (2013) – Dicle Aktuğ
Gelmeyen Bahar (2013) – Bahar
Firar (2011) – Cemre
Türkan (film) (2011) – Zehra
Bitmeyen Şarkı (2010) – Dilara
Es-Es (2009) – Dilşa
Süper Babanne (2008) – Gaye
Beyaz Gelincik (2005) – Aslı


Alıntıdır.
 
Top