Ben Atatürkçü Değilim

yesim434

Es ist nicht leicht, in Frieden zu leben
V.I.P
Gazi (ATATÜRK) gözlerini açtı, doğruldu, çevresine baktı, birtakim adamlar toplanmış.

Sordu:
-Ne yapıyorsunuz?
-Her yıl bugün yas tutuyoruz, eğlence yerlerini kapatıyoruz, içkiyi yasak ediyoruz Atam.
-İyi halt ediyorsunuz, başka ne yapıyorsunuz?
-Senin kurduğun "CHP" yi kapattık Atam.
Gazi kaşlarını çattı:
-Neden?
-.....
-Peki başka ne yaptınız?
-Öğretim birliği devrimini yıktık Atam! Artık iki başlı eğitim yapıyoruz, imam liseleri açıyoruz. İmamlar öylesine çoğaldı ki hepsini önemli devlet görevlerine getiriyoruz.
-Madem ki böyle işler yapıyorsunuz, neden mezarımın başında toplanıyorsunuz?
-Seni seviyoruz Atam!
-Susun maskaralar! Anlatın başka neler yaptınız?
-Senin vasiyetini yırtıp, çöp kutusuna attık Atam.
-Yaaa! Nasıl yaptınız o işi?
-Hukuk devleti ilkelerini,medeni kanunu, miras hukukunu çiğnedik; özel vasiyetnameni değistirdik;Türk Dil ve Tarih Kurumlarının özerkliğini yok ettik; kişiliklerini sildik.
-Nasıl oldu bu?
-Oldu bir kere Atam.
-Sonra?
-Laik Cumhuriyeti korumak çok zor Atam! Şimdi Türk-İslam sentezini devletin resmi ideolojisi yapmaya çalışıyoruz.
-Yapabildiniz mi?
-Direniş var, daha tam başarı kazanamadık Atam.
-Sonra?
-Atam! Sen kalk, ben yatam.
-Susun,s açmalamayın! Nereden çıktı bu münasebetsiz laf?
-Seni sevenler çıkarmış Atam.
-Hay sevmez olaymışlar.
-Hayat zorlaştı Atam! Artık sensiz yaşıyoruz, ama Amerikasız yaşayamıyoruz.
-O ne biçim laf öyle?
-Biçimsiz bir laf Atam.
-Peki, neden söylüyorsunuz?
-Söyleyene değil, söyletene bak Atam! Amerika artık bizim herşeyimiz Atam.
-Ben böyle mi öğretmiştim?
-Borçlandık Atam, 36 milyar dolar dış borcumuz var Atam, ABD'ye teslim olduk Atam.
-Teslim mi oldunuz?
-Halkevlerinin canına okuduk Atam, eski yazıyı canlandırmak istiyoruz Atam, siyaset namazı kılıp, seçim orucu tutarak iktidar olabiliyoruz Atam,Washington'un desteklemediği, CIA'in tavsiye etmediği adam tasfiye ediliyor Atam, Amerika'dan icazet almadan iktidar olunamıyor Atam.
-Söylediklerinizi kulağınız duyuyormu?
-İşler bildiğin gibi değil Atam, biz Amerikasız yaşayamayız Atam, köşeyi dönmek için başka çare yok Atam.
-Ne demek köşeyi dönmek?
-Artık ülkede iki temel siyaset var Atam; birincisi köşeyi dönelim, ikincisi dön baba dönelim, hacılara gidelim Atam.
-Peki, Cumhuriyeti emanet ettiğim gençlik ne yapıyor?
-Gençliği ezdik Atam! Çeyrek yüzyıldan beri başkaldıran gençleri öldürüyoruz, asıyoruz, işkenceden geçiriyoruz, ceza evlerine kapatıyoruz; geriye kalanları da ya imam okullarına ya YÖK'e bağlıyoruz, ama seni çok seviyoruz Atam, sen kalk, biz yatalım Atam.Gazi, kalabalığa mavi mavi bakti:
-Siz kimsiniz yahu?
-Biz Atatürkçüyüz Atam!
Gazi:
-Yaaa!.. dedi,öyleyse "Ben ATATÜRKÇÜ değilim!.."

ALINTIDIR
 

BIYIKLI

V.I.P
V.I.P
Anlamadım. O halde biz senin atfettiklerindeniz. Olmaz olamaz. Bu şekilde bir sezleniş ancak bölmek yıkmak içinden parçalamak hatta ve hatta yok etmek için yazılmış kalemler (satılmış kalemlerdir.) İnanmayınız ve pirim vermeyiniz.
Atamız önderimiz. Ne mutlu ki türküz.
 

merakettim

Öpözel Üye :*
Özel üye
BIYIKLI ve ferard verdiğiniz tepkinin sebebini anlamış değilim.Açıkcası ben bu yazıyı çok beğendim.Tahminimce tepkiniz "Ben ATATÜRKÇÜ değilim!.." cümlesine.Lakin bunda anlaşılmayacak bir şey yok.Atatürk bu olaylardan haberdar olsaydı ve bu muhteremler Atatürkçü olduklarını iddaa etselerdi Atatürk "Ben ATATÜRKÇÜ değilim!.." derdi.Bu cümleyi geçtim.Başka bir yoldan tepknizi çözmeye çalışacak olursak,CHP burada gizli olarak reklam gibisinden hava veriyor diye düşünebilirsiniz.Lakin bu yazıdaki CHP Atatürk zamanındaki CHP’dir.Hadi bunu da geçtim.
Laiklik konusuna değinelim.Laiklik neden yanlış nalaşılıyor?
Bakınız;
Laiklik, yalnız din ve dünya işlerinin ayrılması demek değildir. Bütün yurttaşların vicdan, ibadet ve din hürriyeti de demektir. (1930)
Laiklik, asla dinsizlik olmadığı gibi, sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için, gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir. (1930)
Din bir vicdan meselesidir. Herkes vicdanının emrine uymakta serbesttir. Biz dine saygı gösteririz. Düşünüşe ve düşünceye karşı değiliz. Biz sadece din işlerini, millet ve devlet işleriyle karıştırmamaya çalışıyor, kasıt ve fiile dayanan tutucu hareketlerden sakınıyoruz. (1926)
 
Atatürk'ün uyanması ve çevresindekileri değerlendirmesi hayalinin gerçekleşmesini dilerdim...

Ancak bu sanırım imkansız...

Ata'mızı kendi iç dünyamızdaki isteklerin sözcüsü yaparak doğru mu yapıyoruz acaba?

Saygılarımla...
 

Celal28-

Forum Gururu
atatürk fazla değil kafasını kaldırıp bize emanet ettiği devletin haline baksa şehitlerimiz bizi bu şekilde görse Amerikaya para diye el açmış,AB bizi al diye kapılarında kul olmuş kesin savaşmazlar bizim için ölmezler bu vatanı kurmazlardı bir söz vardı her zaman karşıma çıkan BİR TÜRK DÜNYAYA BEDELDİR bu söz artık eskimiş atatürk zamanında bu söz doğrudu şimdiki türkiyeye bakalım birde bakın ilaydanın yaptığı paylaşımı biraz düşündükçe gerçektende hepsini yaptık ne yüreğimiz sızladı nede elimizi vicdanımıza koyduk ama 10 Kasım geldimi atam diye ağlarız ya bırakın allah aşkına atatürkçülük buysa özür dilerim atam ben atatürkçü değilim :(:(:(
 

biz

Aktif
Arkadaşlar nice sahtekar dolandırıcı çıkarcı Atatürk ün arkasına sığınmış kendi çıkarlarını korumak için ATATÜRK ATATÜRK DİYE bağırıp durmuyor mu? bu adamları "Laiklik elden gidiyor" derken aslında paralarım gidiyor, çıkarlarım gidiyor artık rüşvet yiyemeyeceğim adam kayıramayacağım demek istiyorlar hiç şüpheniz olmasın. Atatürk Kendi makamında Baykalı görse sizce sopayla kovmazmıydı!!?
 

Celal28-

Forum Gururu
Walla Artık Sopaylamı Kovar Yurtdışına mı Atar Onu Allah Bilir Ama Şimdiki Halimizi Görseydi Diyecek Olduğu Söz BEN SİZİN ATANIZ OLMAKTAN WAZGEÇİYORUM olurdu...
 
Ya üstteki iki ( BIYIKLI ve ferard) arkadaşın yazdıkları çok ırkçı hepimiz türküz hepimiz atatürkçüyüz mecburmuyuz kardeşim türk olmaya yada atatürkçü olmaya ben kürdüm ve atatürkçü değilim. . .
türkiye cumhuriyeti vatandaşıyım ve türkiyeyi en az sizden çok seviyorum ispatlamaya hazırım. :(
ayrıca burası demokratik bir forum konuyu açan arkadşımız ben atatürkçü değilim derken farklı şeyler kastetmeye çalışıyor ama siz yanlış anlamaya meyilli olduğunuz için hemen yanlış anladınız . . .
 
Top