• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Bedelli Askerlik Yapan Askerten Sayılır mı?

KaderKatibi

Dürüstlük insanın kartvizitidir, Matbaada basılmaz
Özel üye
Bana kalsa bedelli ücretini ödeyenler bir aylık askerlik görevini yapmasınlar fuzuli masraf. Bir ay askerlik yaptıkları için sayılır. Önceden bedelli yatıranlar var işte onların askerlik görevini yaptığı sayılmaz düşünüyorum. Ancak kanunlar hak tanıdığı için askerliğini ücret karşılığı yapmış sayılır.
Asıl bakılması gerekli olan ücret adaketsiği. Kazancına göre bedelli limiti koyulsa adaletli olurdu.

Masaru

Özel Üye
Özel üye
Ben gönüllüyede bedelliyede karşıyım.
Parası olan bedelini öder, olmayan ceza çeker öyle mi?

Askerlik profesyonellik ister ve paralı olmalıdır....
İşi gücü. Sadece bu olacak olan, bunun için eğitim gören bunun için yaşayan bunun için para alan...

Ama TSK böyle bir sistem kursa bile bizim çocuklarımızı geri hizmette çalışmak için alır askere.
Zenginlerde elini kolunu sallayarak bu ülkede gezer.

Ben çocuklarımı asla askere yollamam..
Bedeli neyse öderim...
Madem okadar basit bir bedeli var, öderiz...

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
Kanunda yapmış sayılıyor. Bencede 1 aylık parasıylada olsa asker olmuş oluyor. Bu iş biraz maddiyat için. Acı olansa parayı veren düdüğü çalar der susarım.

yilmaz27

Ne Mutlu Türküm Diyene
Site Yetkilisi
Süper Moderatör
askerlik dedigin 24 ay olur insan erginlesir cocuguna ailesine vatanina nasil sahip cikar bunlari ögrenir
askerligi paraya ceviren kisiler utansin

merakettim

Homo Sapiens Sapiens
Özel üye
Bu konuyu araştırmadım ama ilk sorulacak soru şu:

Biz neden askerlik hizmeti yapıyoruz?

Eğer amaç orduya katkı sağlamaksa, bedelini ücret ile ödeyenlerin askerliği sayılır. Eğer amaç askeri eğitim görmek ve olası bir savaş durumu için kişisel yetenek geliştirmekse sayılmaz.

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Benim fikrimde söyle birsey bedeli askerlik neden askerlik sayilmasin 1 ay yada 2 ay ne fark ederki Türkiyede fakir fukara askerligini yaparak bedelini öduyor avrupadaki turkler bedelini ödeyerek yapiyor ve zenginler vs vs hic bedel ödemiyor
avrupadaki turkler ödüyor bunada cok ihtiyac var ülke olarak ....
ve avrupadaki turkler Turkiyedeki gibi askere gitse burda islerini kayip edecekler
burda mesala 6 ay en uzun askerlik adam ona göre ise aliyorr seni