Bebeksi bir cilde sahip olmanin yollari ve maske tarifleri

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
Pürüzsüz cildin başlıca kuralı temizliktir. Temizlenmeyen cildin pürüzsüz, parlak ve sağlıklı görünmesine imkan yoktur. Cildi temizlemenin pek çok yolu olsa da bunları seçerken cilt tipinize uygun bir temizleme şekli seçmeniz cildinizin yıpranmaması ve daha da farklı problemlerin oluşmaması için oldukça önemlidir.

Cildiniz için olmazsa olmaz temizlik kaynağı sudur. Öncelikle cildinizi dışarıdan temizleyip korurken daha etkili sonuç için içeriden de vücudunuza bakım yapmanız gerekecektir. Su cildimizi içeriden besleyerek nemlendirir ve cildin elastikiyetini arttırır.

Pürüzsüz bir cilt istiyorsanız cildinizi ölü derilerden arındırmak oldukça önemli aksi halde pütür pütür ellerinize gelen ölü deriler sizi rahatsız edecek, her ne kadar banyo yapsanız bile gitmeyecektir. İşte cildinizi ölü derilerden arındıracak, evde yapabileceğiniz doğal bir kaç maske önerisi;

YOĞURT MASKESİ

Temiz bir kavanozun içine 2 yemek kaşığı süzme yoğurt ve yoğurda 1 yemek kaşığı kadar bal ekledikten sonra 45 saniye kadar malzemeleri karıştırın. Ardından 1 yemek kaşığı kadar limon suyu da karışıma eklenip 2 dakika daha karıştırdıktan sonra uygulama aşamasına geçebilirsiniz. Maske kuruyana kadar yüzünüzde durmalı ardından ılık su ile yıkamalısınız. Bu maske aynı zamanda sivilce ve siyah noktalarınız için de temizleyici bir maskedir.

ÇİLEK MASKESİ

5 adet orta boy çileği iyice ezdikten sonra 2 yemek kaşığı süzme yoğurtla karıştırıp yüzünüze sürmeli 30 dakika kadar bekletmelisiniz. Ardından ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Bu maske cildinizi pürüzsüzleştirmenin yanı sıra cilt renginizi açmaya yardımcı olur.
 
Top