• Merhaba Ziyaretçi.
    "Güzel söz"
    konulu yarışma başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada oy kullanmaya bekliyoruz...
  • Merhaba Ziyaretçi.
    Artık kazanılan ÇTL miktarları istenildiğinde TL ile değiştirilebiliyor. Konu ile ilgili detaylara BURADAN ulaşabilirsiniz.

Bebek Pudrasının Gündelik Hayatta Mucizeler Yarattığı 14 Farklı Kullanım Şekli

Lelis

İnsanın Sahip Olduğu Tek Şey Kendisiymiş
V.I.P
Talk pudrası olarak da bilinen bebek pudrası aslında günlük yaşantınızda pek çok farklı soruna çözüm olabilir.
Talk pudrası , bebeğinizin cildini yumuşatmaktan çok daha fazlasını yapabilir. Günlük yaşamda karşılaştığımız bazı sorunların üstesinden yalnızca bebek pudrası ile gelebiliriz. Bunun yanı sıra pek çok farklı alanda da kolaylık sağlayabilir. terleme, ayak kokusu ya da inatçı karıncalar ve daha fazlası için özüm olabilir. İşte bebek pudrasını günlük yaşantınızda kullanabileceğiniz 14 farklı alan…

1. Evcil hayvanlar için şampuan olarak kullanılabilir




Bebek pudrası evcil hayvanlar için kuru şampuan olarak kullanılabilir. Bebek pudrasını evcil hayvanlarınızın kürküne döküp, onların daha temiz olmasını ve daha güzel kokmasını sağlayabilirsiniz. Şüphesiz bu yıkamaktan çok daha kolay bir yöntem. Üstlelik piyasada atılan kuru pet şampuanları talk pudrası içeriyor. Ancak tabii ki bunu kullanmadan önce veterinerinize danışmanızı öneriyoruz.



2. Ayakkabılardaki kokuları ortadan kaldırabilir

Çok giyildiğinde ayakkabılarda havasızlık ve ayakların terlemesi nedeniyle kötü bir koku oluşabilir. Bu kokudan kurtulmak için, ayakkabılarınızı içerisine biraz bebek pudrası serpebilirsiniz. Gece yatmadan önce bebek pudrasını serpin, sabah kalktığınızda ise bebek pudrasını temizleyin. Ayakkabınızdaki kötü kokunun hafiflediğini göreceksiniz.

3. Karıncaları uzak tutmaya yaralayabilir

Evinizde karınca problemi yaşıyorsanız, onları uzak tutmak için bebek pudrasından yararlanabilirsiniz. karıncaların olduğu bölgelere bebek pudrası dökün, bu onları uzak tutacaktır. Bebek pudrasından özellikle piknik yaparken, karıncaları uzak tutmak faydalanabilirsiniz.

4. Cilt tahrişlerine yardımcı olabilir

Özellikle kadınlarda tüy alma işleminden sonra ciltte tahril görülebilir. Erkekler de tıraş olduktan sonra bunu yaşayabilirler. Bebek pudrası, hem erkekler hem de kadınlarda cilt tahrişini önlemek için harika bir ürün. Tıraştan sonra, tahrişi önlemek için cildinize biraz uygulayın .



5. Ahşap alanların gıcırdıtısını azaltabilir


Gıcırtılı döşeme tahtaları son derece sinir bozucu. Ancak bu gıcırtıyı yok etmek için bebek pudrasından faydalanabilirsiniz. Daha huzurlu ve sessiz bir ev için bazı alanlara bebek pudrasını serpmekten çekinmeyin.




6. Deodorant olarak kullanılabilir

Terlemeyi azaltmak ve her daim temiz kokmak için bebek pudrasından faydalanabilirsiniz. Harika bir kokuya sahip olmak için duştan sonra koltuk altlarınıza avuç bebek pudrasından sürün. Bu özellikle yaz aylarında sık terleyenler için bir çözüm olabilir.

bebek-pudras%C4%B1-ana-gorsel-listelist-750x375.jpg



7. Cildinizi nemlendirmeye yardımcı olabilir


Bebek pudrası, özellikle ölü cilt hücreleri üzerinde son derece etkili. Çatlamış topuklara sahipseniz, bebek pudrası ile cildinizi nemlendirebilirsiniz. En iyi sonuç içinse ölü hücrelerden kurtulduktan sonra uygulamayı deneyin.




8. Dolaplarınızdaki kötü kokuyu önleyebilir

Dolaplar veya çekmeceler biraz küflendiğinde, hoş olmayan, kalıcı bir kokuya neden olabilir. Biraz bebek pudrasını bir kavanoza koyun ve birkaç saat veya gece boyunca dolabınızda bırakın. Bu, nemi emecek ve dolabınızdaki kötü kokuyu yok edecek. Bebek pudrası ayrıca halılarda da kullanılabilir.



9. Yapışkan oyun kartlarını pürüzsüz hale getirebilir



bebek pudrası
Oyun kartları bazen dokuları nedeniyle oldukça yapışkan olabilir. Bu da kart destesini karıştırmayı zorlaştırabilir. Eğer böyle bir durumdan şikayetçiyseniz, kağıt destenize biraz bebek pudrası uygulayabilirsiniz. Kartlara bebek pudrası uygulamak için hepsini naylon bir poşete koyun ardından ise sallayın.




10. Ayak şişkinliklerini azaltabilir

Topuklu ayakkabılar son derece şık ancak uzun süre giyildiğinde ayaklarda şişliğe neden olabilir. Bu yaygın sorundan kurtulmaksa çok basit. Giymeden önce topuklu ayakkabılarınızın tabanına biraz bebek pudrası serpin. bBöylece ayaklarınızın su toplamasını önleyebilirsiniz.




11. Çiçeklerinizin çürümesini önleyebilir


Bitkilerinizden böcekleri uzak tutmak için bebek pudrasından faydalanabilirsiniz. Bunun için bitki köklerinize biraz bebek pudrası serpmeniz yeterli.

12. Egzama gibi cilt problemlerini yatıştırabilir

Egzama gibi cilt problemleri birçok kişinin yaşamını olumsuz etkiliyor. Özellikle egzamanın sebep olduğu kaşıntı şikayetinden kurtulmak için bebek pudrasından faylanabilirsiniz. Ancak tabii ki yapacağınız en faydalı şey bir dermatoloji uzmanına görünmek olacak.



13. Rujunuzu daha kalıcı hale getirebilir

Rujunuzun daha uzun süre kalmasına yardımcı olmak için, uyguladıktan sonra dudaklarınıza bir peçete koyun ardından ise bebek pudrasıyla üstünden geçin. Sonra ikinci bir kat ruj sürün ve gitmeye hazırsınız!

14. Kedi kumunun kötü kokusunu önleyebilir


Bebek pudrasını kedilerinizin kum kabının içerisine serpip kumuyla karıştırarak kötü kokuyu engelleyebilirsiniz. Ancak bu tip kimyasalların tüylü dostunuzun sağlığına zararlı olmadığından emin olun!

Alıntı
 
Top