• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Bazı Romeolar Julietlerinin Esiridirler..

eCeL

Az insan çok huzur !
Özel üye
Büyük marifettir ihanet ; sorumluluk ister. Katakullinin ihtişamı başdöndürücüdür. O’nu aldattıktan sonra şöför mahaline geçer arabayı çalıştırırsın. Artık iş gaza basmaya kalmıştır. Gözlerinde masum bir ifade dudaklarında lakayit ama müstehzi bir telaş direksiyonu kavrayan parmaklarında acemi bir titreyiş kendi kendine “yok birşeyim “ deyiş dikiz aynasından o’nun oracıkta öyle viran öyle korumasız öyle ayakta yıkılıverdiğini görmen “ geri dönsem mi dönemem ki dönsem de asla eskisi gibi olamayız “ diye düşünüşün ve ilk virajı alınca bütün bu yaşanılanları bir çırpıda unutuverişin !

Ne birlikte keşfedilmiş iskambil oyunları ne bir aşk şiirini dinlerken birbirine tutkuyla yapışıveren gözleriniz ne bir bardak içkiyi paylaşmak ne tektekçi bir şarapevinde ayışığı gibi dikilip içmek ne o’nun odasında garip bir hazla kıvrılıverdiğin yatağı ( ki o seni bir daha orada o şekilde göremeyeceğini bildiğinden o görüntüyü hafızasında tutabilmek için uzun uzun sana bakmıştır da mutlaka ) ne avare dolaşmalar savruluşlar ne de uyanır uyanmaz edilen telefonlar ... Bunların şimdi senin açından hiçbir önemi yoktur. Yan koltukta oturan yeni sevgilinin elini tutarsın uzanıp. Arkaya düşenin içine sis düşer. Arkaya düşenin kurt iner içine. Oysa sen gururlu mutlu ve olabildiğince sakinsindir.

Çünkü babayiğit bir hainsindir sen. En kaliteli adiliği yapmış olmanın zafer sarhoşluğuyla “ hoş bir maceraydı eğlenceliydi çok eğlendim ben beni hiç sıkmadı hatta o’ndan bayağı bir şey kaptım o’nunla boş vakitlerimi değerlendirdim “ benzeri iltifat ve hakikat cümleleri kurarsın. Lay lay lom ! Sen şarkılar söylerken Sevdaları güle güle kirlenen kalbi geçmiş olsun!lu hassasiyeti ve gerizekalılığı günaydın!lı olan O güvendiği halde blöfü yemiş ve partidışına itilmiştir.

Bazı duygular ehliyetsizdir. Bazı durumlar ruhsatsızdır. Bazı yaradılışlar kimliksizdir. Bazı intiharlar işgal edilmiştir. Bazı fotoğraflar hep tek kişiliktir. Bazı bedenlerde ten velinimettir. Bazı doğum günleri kötü geçer. Bazı aşklar bitmesi için yaşanır. Bazı aşıklar sadakati hiç tatmamışlardır. Bazı Romeo’lar Juliet’leri severler. Yine başka Romeo’lar Juliet’lerini terkederek başka Juliet’lere giderler. Bazı Romeo’lar Juliet’lerinin esiridirler. O halde maçoluğu temsil eden Papaz ( Rua ) ile dişiliği temsil eden Kız ( Dam ) bu denli önemliyse piştide neden genç ve güzel delikanlılar ( Vale ) oyunun kaderini bir anda değiştirirler? Bazı Romeo’lar bazı Juliet’lerin sevgilerine katlanamazlar. Dayanamazlar. Kolay olanı kabullenirler. Yokuşaşağı inerken arabayı boşa alırlar. Benzin harcamazlar. Yaşarken hayatlarını boşa alırlar. Emek harcamazlar. Dudak bükerler omuz silkerler. Bir anlamsızlığını eskizi olarak dolaşırlar. Büyük marifettir ihanet; sorumluluk ister. Gün gelir tüm bedeller ödenir.