Başlık Yazma Hataları - Lütfen Dikkat

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Forumlarda, tümü büyük harf yazmak (başlık ve konu içeriklerinde) bağırmak, tepki, kızma, hakaret anlamına geleceğinden zaten kullanımı yasaktır. Bu durum üye olurken kabul ettiğiniz sözleşmede açıkça belirtilmiştir.

Özellikle başlık yazımında çok basit bir kuralımız var.

Bu kural da; sadece başlıktaki kelimelerin ilk harflerini büyük diğerlerini küçük yapmak.

Anlamadım ben arkadaş diyenlere örnek:
Sevda çiçekleri - (doğru)
SEVDA çİçEKLERİ - (yanlış)
sEVDA çİçEKLERİ - (yanlış)
sevda çiçekleri - (yanlış)

Sevda Çiçekleri - Doğru

Önemli bir not daha. Arama motorları için başıklar çok önemlidir. Yanlış yazılmış başlıklar emin olun okunma sayısının da çok düşük olmasına neden olmakta.

Forumda zaten Eğlence ve Oyun bölümlerinde dil kullanımı serbest. Ancak diğer bölümlerde lütfen Türk Alfabesi'nde yer almayan kelimeleri Türkçe metinler içerisinde kullanmayalım.

etvers

Üye
ne yazık ki istemiyerekte olsa ikinci sıradaki yanlışı burayı okumadan önce yapmış bulundum. daha dikkatli davranacağıma inanabilirsiniz
SEVDA çİçEKLERİ - (yanlış)

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Konu ekleyen arkadaşlar yukarda açıkladığımız kurallara dikkat ederse seviniriz.

Bunu boşuna istemiyoruz. Forumun tanıtım ve kaliteli bir forum ortaya çıkarmaktır amacımız.

wien06

V.I.P
V.I.P
Benimde üylerimizden ricam bu konuya dikkat etmeleri bu konuyu gündeme getirmemin sebemi son zamanlarda bu konuya fazla dikkat edilmiyor.
(Kimse üzerine alinmasin ben genel anlamda söyledim:))

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
:)) Hatasiz kul olmaz. Hatayi yaparak gercekleri yanlisliklari yaparak dogrulari ögrenecegiz....