• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

BAŞARMAK

DELİBALTA Muharrem

Öyle bir geçer zaman ki!
V.I.P
Geçmişte de, günümüzde de, insanın ilgi duyduğu bir çok şeyi elde etme, başarma azmi olmuştur. Her daim de olmalıdır...
Tabi olumlu ve legal olan bir çok şeyi başarmak...
Elbette tek başına bir şeyi başarmayı istemek yeterli değildir. Başarının elde edilmesi için türlü türlü aşamalar vardır (konuya göre azlığı çokluğu değişebilir. Kolaylığı veya zorluğu da) tek tek aşmak gerekir. Bir şeyi istemek, o işe başlamak elbetteki, başarmanın yarısıdır, hepimizin bildiği şekliyle.
Lakin, hiçbir şey tek başına önem taşımamaktadır. Başarıya giden yolda, gayret etmek, terlemek gerek.
Mücadele içinde olmak gerek, kalp kırmadan, hakir görmeden, kimsenin hakkını yemeden, kendini haklarını bilerek, koruyarak, dürüstçe, mertçe, o yolda ilerlemek, ilerlemeye çalışmak gerek...
Öyle, ben onu istiyorum, bunu diliyorum, onu yapacağım, şunu yapacağım, tek başına bir mana taşıyan düşünceler değildir, öylesine bir söz yığını da olmamalıdır... Bir anlam yüklemek için, icraat gerekmektedir. Hepsi bir araya gelince, işte o zaman ortaya öyle güzel sonuçlar çıkıyor ki, bazen hayal bile edemeyeceğimiz, bir çok şey bir anda elde edilmiş oluyor... (tabi biraz da nasip, kısmet) Tabi nasip, kısmet deyip de öyle sadece düşleyip, istemek yeterli olamaz asla...
O kadar özel ki bir işi başarmak, başarıya taşımak bir durumu, tek başına ekipçe yada arkadaşlarla, dostlarla, ailenle... O kadar çok örnekler var ki, dünyada, ülkemizde, yaşadığımız kentlerde, köylerde, mahallelerde, sokaklarda, vesaire, vesaire...
Velhasıl, başarı her daim yanınızda, yanımızda olsun...
Ha gayret! biraz daha, istemenin ötesine geçelim, hep beraber, güzel bir dünya, güzel bir yaşam için...
Her şey maddiyat değil, bazen maddiyatın tek başına doyuma ulaştıramadığı, bir çok manevi başarı vardır...
Bir ömür başarılarla dolu olsun. EMİ.

Son düzenleme: