Başarılı Bir Lider Olmanın Kuralları

Papatya

V.I.P
V.I.P

Başarılı Bir Lider Olmanın Kuralları Nelerdir?
Lider Olmanın Kuralları


Satış ve pazarlama üzerine faaliyet gösteren pek çok firma yöneticilerini başarılı çalışanları arasından seçiyor. Ancak çok başarılı satışlar yapılıyor olması o kişinin aynı derecede başarılı bir lider olabileceği anlamına gelmiyor. Eğer başarılı bir lider olmak istiyorsanız, 4 ana kriteri sağlıyor olmanız şart...


L1nZ1J.jpg


Empati yapın, empati her yerde lazım!

Çalışanlarınızın size saygı duymalarını istiyorsanız, nereden geldiğinizi unutmayın. Hatırlayın, siz de bir zamanlar çalışandınız ve müdürünüzden bazı beklentiler içindeydiniz. Çok sert ve burnu havada tavırlarınız, çalışanlarınızın size saygı duymamasına neden olacaktır.

Mesafeyi kontrol altında tutun!

Çalışanlarla arkadaşlık kurun. Ancak aşırı samimiyetten de mutlaka kaçının. Ancak aranızda, sorunları olduğunda size anlatabilecek kadar samimiyet olmasını sağlayın. Bu sayede ekibiniz içinde çıkabilecek her türlü problemi en başından ve çok daha kolay bir şekilde çözebilirsiniz.


rZ26MB.jpg


Çalışanlarınızı koruyun!
Diğer ekiplerle ya da şirketlerle yaşanan sorunlarda çalışanlarınızın arkasında durun. Bu şekilde davrandığınız takdirde çalışan emeğinin karşılığını her zaman alacağını bilecek ve size olan saygısı ve bağlılığı artacaktır. Sizin onlara destek olmayacağınızı hissettikleri anda size saygı duymayı da bırakacaklardır.

lvW3bX.jpg


Adaletli olun, HER ZAMAN!

Çalışanlar arasında ayrım yapmayın. Birine sağladığınız imkanın aynısını diğer çalışanlarınıza da sağlayın. Ceza ve ödül sistemini iyi ayarlamalı ve aşırıya kaçmamalısınız. Ödül için belirlediğiniz hedefler net olmalı ve çalışanlar arasında şüpheye neden olmamalı. Bu sayede çok daha huzurlu ve başarılı bir çalışma ortam yaratmış olursunuz.

İyi bir çalışan olabilirsiniz ama bu başarı, iyi bir lider olabileceğiniz anlamına gelmiyor. 4 ana kritere sahip olanlar 'başarılı lider' tanımlamasını hakediyor.


 
Top