• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Bankalar kredi kartı aidatını geri verecek

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, yaptığı açıklamada, bankaların, tüketicilerden haksız olarak 'kredi kartı aidatı' adı altında 5 ile 45 YTL arasında ücret aldıklarını dile getirdi. Uğur, "Bu durumdaki tüketiciler, ilgili tüketici hakem heyetlerine dilekçe ile başvurdu. Nevşehir Tüketici Hakem Heyeti, kredi kartı aidatı ile alakalı bütün başvurulara tüketici lehine karara bağladı. Bunun üzerine bankalar, tüketici mahkemelerinde dava açmaya başladı. Şube olarak yaptığımız bir çalışma ile bankaların açtığı davanın haksız olduğunu ortaya koyan ve 15 sayfayı bulan dava dosyası hazırladık. Bu dosyayı isteyen bütün mağdurlara ücretsiz olarak veriyoruz" dedi.

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi olarak bugüne kadar dava dosyası almak için 500 civarında başvuru olduğunu dile getiren Uğur, "Hazırladığımız dosyalarla mahkemeye giren bütün tüketicilere, hakimler lehte karar verdi. 500 dosyadan davası sonuçlanan 450 tanesinin ödedikleri kart aidatı parası hesaplarına yatırıldı" şeklinde konuştu.

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, dava dosyasını, bu konu ile ilgili muzdarip olan herkese ulaştırmak için, Türkiye'nin çeşitli illerinde televizyon ve radyolara canlı yayın konuğu oldunu ve halka bilgi verdiğini ifade ederek, "Nihayetinde konu ile ilgili muzdarip olan 500'e yakın tüketici şubemize başvurarak, ilgili dava dosyasını aldı ve mahkemeye sundu. Mahkemeye sunulan dava dosyaları neticesinde 450 kişiye müspet karar çıktı ve "kredi kartı aidatı" adı altında kesilen para tekrar kişinin hesabına yatırıldı" dedi.

Şube Başkanı Mustafa Uğur, halen kredi kartı aidatı problemi olan kişilerin Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi'ne başvurmaları halinde her türlü çözüm yolları hakkında bilgi verileceğini ve ilgili dava dosyasının sunulacağını sözlerine ekledi.

Cihan