Balıkesirde Yaşam

• Konuyu açan İrem_Demirbaş
  • Açılış tarihi
İ

İrem_Demirbaş

Ziyaretçi
Arkadaşlar yakın zamanda tain isteyip Balıkesir merkeze yerleşmek istiyorum. Balıkesirde hayat nasıl pahalımı ucuzmu? memur rahatlıkla geçimini yaparmı? sosyal hayat gezip görülecek yerler varmı? Kira durumu nasıl hangi mahallede oturmamı tavsiye edersiniz? Eğitim ve hastane hakkındada bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.
Başka şehirler hakkındada bilgi almak istiyorum onuda başka konu başlığıyla soracam. Yani arayış içindeyim yardımınıza ihtiyacım var desem yerindedir.

yilmaz27

Ne Mutlu Türküm Diyene
Site Yetkilisi
Süper Moderatör
balıkesir denildiğinde aklınıza akçay, altınoluk, ayvalık gelmesin lütfen. en yakın deniz kenarı balıkesir merkeze 1,5 saat uzaklıkta bulunuyor. diğer yandan, bir balıkesir insanı olarak balıkesir insanının büyük çoğunluğunun 5 para etmez ve yobaz olduğunun bilinmesini isterim.

özetle, eğer bu saydığım şartlardan daha kötü değilse yaşadığınız yerin şartları, hiç tavsiye etmem.

trafik sıkışıklığı da gayet vardır ayrıca. sabah akşam o sıkışıklığa denk gelmeniz mümkündür.

derdim balıkesir'i boklamak değil, balıkesir merkez konusunda beklentileri yüksek olan insanların hayal kırıklığına uğramasının önüne geçmeye çalışmaktır. olmayan bir şeyden bahsetmiyorum. olan neyse onu söylüyorum.

dilbilimcisi

merkezine taşınacaksınız yapacağınız en saçma eylem olur. eğer amaç büyük şehirlere yakınlık ve yine de yaşanacak bir yerse. hafta sonu atlarım bir yerlere giderim ise en mantıklısı bandırma'dır. istanbul 3 saat bursa 1.5 saat ayrıca sahil ilçesi olduğu için insanı da daha hoştur merkeze göre.
user

bir balıkesirli olarak şunu demeliyim ki ;

yerleşme amacınız büyük şehirlerin gürültüsünden uzak her zaman rahat ve free takılmak istiyorum diyorsanız evden çıkınca 5 dakika sonra sahilde olayım veya sosyalleşeyim diye düşünüyorsanız. birkaç tane belde ve kasabası hariç bu saydıklarımı yaşayamazsınız.

özellikle merkezi sizi üzebilir evet sakin ve sessizdir muhtemelen taşınacağınız yer bahçeli olacaktır. ama yaşantısı ve halkı içinde bulunduğu bölgesel yapı sizi özellikle büyükşehirden geldiyseniz tatmin etmeyecektir.
user

bir yerden buldum yapistirdim fazla benimde bilgim yok saygilar