Bahçe Tadında Balkonda Sebze Yetiştirin

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Bahçe Tadında Balkonda Sebze Yetiştirin

wt50r7M.jpg

Sağlıklı beslenmeyi takıntı haline getiren pek çok kişi bulunmaktadır. Kimileri sırf salatasını taze sebzelerle yapmak için domates, salatalık gibi türleri balkonlarında saksılarda yetiştirmeyi tercih ederken kimileri bunu daha da geliştirerek daha fazla sebze türünü saksılarında yetiştirmektedir.

Salatalık, domates, patlıcan, roka, biber ve maydanoz gibi seçeneklerin yanı sıra dilerseniz roka, havuç, fasulye, patates gibi seçenekleri de değerlendirebilirsiniz. Hele de çocuklarınız sizin için çok değerli ise işte o zaman organik ürünler yetiştirme arzunuz tamamen kaçınılmaz olmaktadır. Birçok sebze türünü balkonlarınızda saksılar içerisinde yetiştirerek tamamen organik ürünlerle yemekler pişirmek ve bu lezzetlerin tadını çıkarmanın keyfini sürebilirsiniz. Kimileri dolmalık biber ve sırık fasulye gibi sebze seçeneklerini de değerlendirerek Türk Mutfağı kültürünün tam keyfini çıkarmaktadırlar.

Bazı sebzeleri yetiştirmek oldukça zahmetli olduğu için bakımı ile baş edebileceğinizi düşündüğünüz sebze seçeneklerini değerlendirmek yapacağınız en doğru seçim olacaktır. Kimileri saksıda yer olduğu sürece aynı tür sebzeleri yan yana dikerek kendilerine çeşitlilik yaratabilmektedirler.

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
Her sene balkonda sebze yetiştiriyoruz. Onların gelişimini izlemek mutlu ediyor. Nornal bir bahçeye sahip olamayanlara alternatif bir bahçe balkon bahçeleri. Benim domateslerim ürün vermeye başladı bile. Ne zaman canım sıkılsa onların yanına uğruyorum. Kokusu, görüntüsü, gelişimiyle mutlu oluyorum. Iste bu senenin ürünlerinden biri :)

CKe7oY7.jpg

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Her sene balkonda sebze yetiştiriyoruz. Onların gelişimini izlemek mutlu ediyor. Nornal bir bahçeye sahip olamayanlara alternatif bir bahçe balkon bahçeleri. Benim domateslerim ürün vermeye başladı bile. Ne zaman canım sıkılsa onların yanına uğruyorum. Kokusu, görüntüsü, gelişimiyle mutlu oluyorum. Iste bu senenin ürünlerinden biri :)

Domates çok güzel görünüyor ablam :)

Annemde biber yetiştiriyor balkonda :) Bunlarda annemin biberleri :)

QP65goE.jpg

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
Bunlarda çok güzeller Gülüm. Bendede biber var ama henüz çicek aşamasînda. Annenin ellerine sağlık. Ne güzel mis gibi kokulu ve lezzetlidir o biberler.:)