Bacaklar mı, Boynuzlar mı?

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Susuzluktan dili damağı kuruyan bir geyik, suya inmiş. Kana kana içmiş. Tam gidecek, sudaki yansımasını görünce durmuş. Aman Tanrım, o ne güzel boynuzlar, çatal çatal, ay ay. Geyikçik vurulmuş boynuzlarının güzelliğine, varsa yoksa boynuzlarım demiş, başka dememiş. Ama gözleri kalem bacaklarına erişince coşkunluğu duman olup uçuvermiş. Nerde ay çatalı boynuzlar, nerde o kalem gibi çırpı bacaklar ... Kahırlanmış, kararmış. Kös kös durmuş. O, öyle dururken köşelerden bir yerden bir aslan harr diye bir fırlamış üzerine: geyikçik, tez toparlanmış ok gibi ileri atılmış. Ağır vücutlu aslan ne yapsa, geyik kısmının koşmasına yetişemez. Geyik, göz açıp kapayıncaya kadar şu başından . ormanı buldurmuş. O korkuyla kaçarken ay çatalı boynuzları ağaç dallarına takılmış, yolunu engellemiş. Aslan da bir koşu yetişip geyiği oracıkta paralamış. Geyikçik son soluğunda: - Ah, ah! demiş. Bir de kalem gibi diye bacaklarımı karalıyordum, boynuzlarım gibi var mı diyordum. Karaladığımdan iyilik gördüm de, övdüğüm bana edeceğini etti işte! Ne demişler: . Ummadığın taş, baş yarar.

yeşüLL

limitsizsiniz...!
Özel üye
Ben bu hikayeyi duymuştum. Bak başına neler gelmiş görüyor musun? Oyüzden çocuklar çıkan dişlerinize üzülmeyin.Yeni ve daha sağlamı çıkacak onların.Alakaya semziotu. : )

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Ben iletirim her ikisinede selamlarını aramız iyidir kendileriyle :D
yeşil sevdalısı olarak bu iki yeşilliği sevmemene şaşırdım açıkcası :P

yeşüLL

limitsizsiniz...!
Özel üye
Benim yeşilliğim forumiçi kalıyor.Dışarı çıksa bile en fazla çevreye uğrar,sebzelere ya da otlara değil .:D