• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Babaya mektup

GöLGe

Üstat
Teşekkürler Baba;
Kötüsüyle iyisiyle bu dünyada var olmama olanak sağladığın için...

Sana kötü şeylerden bahsederken hep iyi bir noktasını bulup, iyimser olmayı gösterdiğin için...

Çok kızdığım anda beni sakinleştirip ama diye başladığın cümleleri hep olumlu sonuçlandırıp hoşgörülü olmak budur işte dedirttiğin için.

Beni egoistçe yetiştirmeyip insanları sevmeyi öğrettiğin aynı zamanda bana kendimi çok özel ve önemli hissettirdiğin için …

Çocukluğumu, gençliğimi benimle yaşayıp baba olmanın ötesinde arkadaşım olduğun için...

Sana yalan konuştuğum anda bunu anlayıp, bana doğruyu söylemem için ısrar ettiğin ve hata da olsa doğrunun değerini öğrettiğin için…

Hatalar insanlar içindir mantığını gösterip, yaptığım hatalardan ders almamı ve yaşamıma kaldığım yerden devam etmemi sağladığın için...

Bana eğlenmeyi öğrettiğin için...

Özgürlüğümü yavaş yavaş verdiğin ama hep özgür olduğumu hissettirdiğin için...

Bana içinde bulunduğum durumun sonuçlarının nasıl olacağını anlatıp tercih hakkını bana bıraktığın ve hiç bir zaman dikte etmediğin için...

Sana saçma sapan birşey anlatırken dahi beni dinleyip kendimi iyi hissetmemi sağladığın ve hep benimle ilgilendiğini gösterdiğin için...

Hayatın her safasında hep anlayışla davranıp, anlayış kavramının aslında ne önemli olduğunu gösterdiğin için…

Her gece uyumadan önce beni öptüğün, ve sevginin ne değerli olduğunu gösterdiğin için...

Arkadaşlarımla zaman geçirip benden ötede onlarlada bişiler paylaşıp, çevremi tanımama yardım ettiğin için...

Başarılı olmanın aslında ne büyük bir zevk olduğunu gösterdiğin için...

Hiç uyumak istemediğim zamanlarda, uyumak yerine balkonda benimle sohbet ettiğin ve güneşin doğuşunu izlediğin için...

Alışveriş yaparken sana sorduğum soruları bence diye cevaplayarak seçimi bana bıraktığın ve seçimlerime saygı duyduğun için...

Kendin halledebilirsin diyerek özgüvenimi sağladığın için...

Mantığın düşünce bazında ne önemli olduğunu öğrettiğin için...

Her alanda benimle hayatı paylaşmaktan hiç çekinmediğin, ve sonuna kadar bana güvendiğin için...
Ve babacığım
Herkesin bitti dediği gün sen yeniden başlatıp, nasıl başlatılacığını gösterdiğin için...
Teşekkürler Baba
'Sen bir hayatsın baba, yaşadıkça güzelleşen ve güzelleştikçe tapılan ve vazgeçilmez olan...’

Teşşekürler Allah'ım
Babamın kızı olma gururunu ve mutluluğunu bana yaşattığın için...

Seni ne kadar sevdiğimi, sensiz geçen dakikaların ne çok acı verdiğini ve seni ne denli özlediğimi anlatabilecek kelimelerin yeryüzünde olduğuna inanmıyorum babacığım, canım…
-alıntıdır-

GöLGe

Üstat
Ben teşekkür ederim KIRMIZICIM okuduğun için.Ben de babam sağlığına kavuşursa bir gün okuyacağım..Şimdi aşırı duygusal o yüzden okumak istemem :(

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
Çok geçmiş olsun..İnşallah bir an Önce sağlığına kavuşur.. Herkes için aynı mıdır bilmiyorum..Annem çok değerlidir çok severim elbette..ama babm çok çok farklıdır gözümde..o bnm herşeyim..onsuz boşlukta hissediyorum kendimi...korumasız savunmasız..o yanımdayken dünya yansa umrumda değil..

GöLGe

Üstat
Sana aynen katılıyorum...Babam yaa...Öyle farklı ki...Hiç unutmam üniversite 1.sınıftaydım.Çok kötüydüm bunalım halleri alışamadım yurda okula,dedim anneme dayanamıyorum felan..Babam hiç aramadı beni,bi baktım sabah Manisa'daydı.Çünkü gözbebeği kızı iyi değildi...14saatlik yolu beni 2 saat görmek için gelmişti ve gitti sonrasında...Şimdilerde ama ben çok uzaklaştım ondan.Hani birini çok sevince ama onun iyiliği için bişey yapamaz halde kalırsak elimiz kolumuz bağlıysa yani,ben kendimi çekiyorum gereksiz görüyorum belki bilmiyorum...Şuan onun için bişey yapamıyorum...zaten hastanede yatıyor aylardır...ziyaretine gitmek bile zor geliyor,kendimi suçlu hissediyorm bişey elimden gelmiyor diye...
çok konuşuyorum ben yine....

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
Herkes kendi kararını verir elbet ama bana göre mümkün oldugunca çok ziyaret etmelisin...o nasılsa zor anında 2 saat dahi görebilmek için senin yanına geldiyse sende onun yanında olmalısın yanıbasında her gözünü açtıgında senin orda onu izliyor oldugunu görmek onu verdiği savşta daha güçlü kılacaktır..

GöLGe

Üstat
Her gözünü açtığında mümkün olmadığı için gitmiyorum biraz da.çünkü gittiğim saat çok ters ve sadece 10 dk izin veriyorlar görmeme ve o da bana kötü hissettiriyor.Bazı şeylerin gerçekten zor olduğunu anlamamız için yaşamamız gerekiyor...

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
Allah kötü şeyleri kimseye yaşatmasın...Ama dediğin gibi yaşamadan anlamak çok zor..baban senin onunla oldugunun farkındadır sen yanında olmasanda yüreğin onunla..babalar herşeyi hisseder...Bir an önce sağlığına kavuşur inşallah baban...

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Ölen Babaya Mektup

Babamı koymayın, vermeyin kara toprağa dedim. Beyazlar içinde seni toprağa verdikleri gün ömrümün en acı, en hüzünlü günüydü. Sen gittikten sonra hiçbir şey artık eskisi olmadı ve olmayacakta. Senin yokluğunda her mevsim sonbahar mevsimi gibi hüzünlü ve hazan verici. Senin yerin hiçbir zaman dolmayacak, sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın canım babam. Sen aramızdan ayrılalı bir yıl oldu ama ben hala seni arıyorum, hala seni özlüyorum. Her kapı çaldığında babam geldi diye koşuyorum ama kapıyı açmaya cesaret edemiyorum. Çünkü biliyorum kapıyı açtığımda sen gelmeyeceksin ve ben yine üzüleceğim. Herkes bana zamanla alışırsın, ölenle ölünmüyor diyorlar. Ben zamanla hiç alışmak istemiyorum senin yokluğuna, ben her zaman seni anmak ve seni yaşamak istiyorum.

Sen her zaman bizler için çalıştın çabaladın hiçbir zaman bir kere dahi yoruldum demedin. Çünkü biliyordun yoruldum dersen belki biz üzülürüz diye hiç ses etmezdin. Sen hakkın rahmetine kavuştuktan sonra annem bir daha hiç kahkaha ile gülmedi. Ben ise her baba diyen çocuğa imrenerek bakıyor, her baba sözü yüreğimi yakıyordu. Nasıl bir acıymış bu her zaman ilk günkü gibi taze, her zaman acı verici. Acının içimde fırtınalar kopardığı ancak dışarıdan kimsenin bilmediği biri olarak yaşıyorum artık. Seni hiçbir zaman unutmayacağım, seni her gecemde, her günümde hatırlayacağım. Senin bana öğrettiklerinle ayaklarım üstünde duracağım.

Artık saymayı bıraktım sensizliğin kaçıncı saatindeyim, kaçıncı gününde, kaçıncı senesindeyim. Sönmeyen bir ateşin içindeyim. Seninle çok çabuk geçen mutlu günlerime inat eder gibi sensiz günlerim hiç geçmiyor. Seni arıyorum her gecemde, her sabahımda, her günümde her anımda. Babam diyorum, baba diyorum kendimi tutamıyorum. Ne olur gelsen diyorum yine kuzum desen boynuma sarılsan olmaz mı? Söz seni hiç kızdırmayacağım, sen ne istersen yapacağım. Sofradan tabağımı bitirmeden kalkmayacağım, görevlerimi zamanında yapacağım, sana her akşam olduğu kahve yapacağım. Sen sadece otur senin varlığın yeter, ben senin yerine çalışır çabalarım, senin bir gülüşüne tüm gecemi gündüzümü yakarım.

Üniversitemi bitirecektim, seni mezuniyet törenime davet edecektim. Bak baba mezun oldum diyecektim. Ben şimdi mezun olsam da içim buruk, gözlerim yaşlı olacak. Çünkü mezuniyetimi babam göremeyecek. Ama ben biliyorum ki babacığım biz seni göremesekte sen ordan bir yerlerden bizi görüyorsundur. Senin için mezun olacağım, diplomamı senin için alacağım. Kariyer yapıp sana söz verdiğim gibi sana yakışır biri olarak yaşayacağım. Yaşadığım sürece seni hiçbir zaman unutmayacağım.

Her zaman bizlere en iyi, en doğruyu, en güzeli öğreten babacığım. Sana gönderemeyeceğim mektuplar yazıyorum olur olmaz zamanlarda. Gözlerim uzaklara dalıyor uzaklardan bir ses kızım diye kulağıma fısıldıyor. Her zaman Allah bizlere hayırlı yaşamayı ve hayırlı ölmeyi nasip etsin derdin. Rabbim senin dualarını kabul etti ebedi hayat yolculuğun senin istediğin gibi oldu zamanla yaşadıklarımızı anlıyoruz sabretmeye çalışıyoruz. Senin yokluğuna alışmak çok zor olacak. Canım Babam mekanın cennet, Peygamberimiz komşun olsun Allah’ın rahmeti senin ve tüm ölmüşlerimizin üzerine olsun inşallah.

Bana gerçekleştirmek için bir şans verselerdi geçen zamanı geri getirmek isterdim. Babama tekrar kavuşmak doya doya boynuna sarılmak ve hiç kalkmamak üzere dizinin dibinde oturmak için neler vermezdim. Seni istemeden de olsa bazen üzdüm, bazen kırdım. Lütfen beni affet baba ben seni her zaman çok sevdim. Sen bana bir kere kırıldın ben senden bin kere özür dilerim Babacığım. Ne olur beni affet baba, sen zaten yokluğunla bana bu dünyadaki en büyük cezayı verdin. Beni sensizlikle baş başa bıraktın. Başka hiçbir acı sensizlik kadar acıtmamıştı içimi.