BABA KATILI

• Konuyu açan misafir
  • Açılış tarihi
M

misafir

Ziyaretçi
Çok sinirliydi babam. Odamın kapısına yaslanmış, ellerini birbirine kavuşturmuş bana bakıyordu. Sonra gözlerini kapattı. Bu sefer dövmeyecek diye düşündüm. Hiç böyle yapmazdı. Genelde fırtına gibi girerdi odaya. Ağzımı parçalamak için tek bir kez vururdu. Sonra bir daha yüzüme vurmazdı. Daha çok karnıma çalışırdı. Erkek olmamı istediğini söylerdi. 12'inci doğum günümde annemin yaptığı pastaya işediğimden beri beni döverken ağlamıyorum. İncitmiyor artık beni.

Şimdide yatağın üstünde don-gömlek babama bakıyordum. Hiç bir korku belirtisi yoktu, gayet sakindim. Belki bu sefer ben döverim diye düşündüm. Yok yok hayır, daha değil.

Tam okkalı bir küfür yapıştıracakken arkasını döndü. Gidiyordu. Bu sefer kaybetmişti. Pis pis sırıttım. Zaafı hoşuma gitmişti. Yine de bu gece rahat uyumasına izin veremezdim. Bir şeyler yapmalıydım. Onu azdıracak bir şey. Bulmam çok zor olmadı. Bunu her gün yapıyorum ben. O bahane istiyor, ben veriyorum.

-Korkak herif! Annene mi kaçıyorsun?

Durdu. Bana doğru döndü. Bir şeyler mırıldandı ama duyamadım. Kafasını sola doğru bir kere kütürdetti. Fişek gibi girdi içeri. Hiç kıpırdamadım. Sağ yumruğu burnumun ortasına yedim. İkincisi karnımın tam üstüne denk geldi. Soluk verirken yakalanmıştım. Ciğerlerim boşaldı. Nefessiz kaldım.

-Iııhh!

İri bir adamdı. Fırıncıydı.

-Neden? Neden yaptın bunu? Sana terbiye veremedim demek. Piç kurusu gel buraya.. Başkalarının çocuklarını dövmek ne demekmiş göstericem sana. Adam edicem seni..

Tuttu, elinin tersiyle elbise dolabına kadar fırlattı.İki büklüm düştüm. Başım zonkluyordu. Dizlerimin üstünde doğruldum. Yerim iyiydi. Tam savunma yapılabilecek bir yer. Başımı öne eğdim biraz. Burnumdan bir oluk kan parkenin üstüne boşaldı.

-Seni hayvan herif gel bakalım. Belki bugün değil ama bir gün mutlaka öldürücem seni. Bunu çok iyi biliyorsun pislik herif..

Bana baktı, başını sola doğru bir kere kütürdetti. Devam ediyorduk. Elini beline attı. Deri kemerini çıkardı.

-Şimdi seni evcilleştiricem kuduz köpek. Gel buraya..

Üstüme doğru yavaş yavaş gelirken, bir gayret kalktım, dolabın içine girdim. Bu sefer farklıydı. Bu kadar dövmemişti daha önce. Bugün ben de birini yamultmuştum okulda. Pislik herif benim kızıma bakmıştı. Ağzını burnunu kırdım. Gurur duyması gerekirken dövüyor beni.. Güldüm. Dolabın öteki ucundaki makas takıldı gözüme. Karanlıkta parlıyordu. Onu oraya tanrı koymuş olmalıydı. Tanrı benim yanımda hayvan herif. Elimi uzattım. Keskin tarafından yakaladım, çektim. Elimdeydi artık. Bekledim. Soluk alıp verişini duyabiliyordum, hırıltılıydı.Yaşlanıyordu.Aklıma bir şey geldi. Hoşuma gitti bu fikir. Sırıttım. Makası attım elimden. Eski yerine yakın bir yere düştü.

"Kendi ellerimle öldürücem onu, döverek. Erkek gibi. Hele biraz daha güçleneyim."

Hırıltı iyice yaklaştı. Durdu. İri bir el dolabın içine doğru süzüldü.

.....

-Selam dostum sen niye düştün bu lanet yere?

"Hiiç, korsan kitap satışından 20 yıl verdiler, aptal herif."

-Babamı öldürdüm.

- Buradaki en manyak benim zannederdim. Neden peki?

"Güzel soruydu. Nedenini bile unutmuşum.Hep yapmam gereken bir şeymiş gibiydi. Hafızamı gözden geçirdim."

- Çocukken beni çok döverdi.

-Yapma dostum kimse onu dövdüğü için babasını öldürmez.

"Gerçekten aptaldı."

Güldüm...