• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Ayrılık üzerine yazilmis en güzel Şiirli sözler

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Kendine iyi bak

Anılar zamanın sandığında saklıBulamazsın... Giderken öyle bir git kiBana bir tek gülüşün kalsın...

Belki bu son Hoşçakal

Fazla kelime üretimi bunlar Bir tık bir saniye ve bir dakika daha Zamanın içine döndüğü her anda Bu dışa atışların Hangi mevsimi döndürür...

Gidiyorum

Gidiyorum Usul usul gidiyorum Bir sonbahar sabahına. Gökte güneş, mevsim ilkbahar Neden? Diye sorma... Zamansız bir terk ediş Ürkütmesin

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Bekleme Demeyeceğim
bekleme, geri dön demeyeceğim... ellerimi tut, gözlerime bak demeyeceğim... boşuna bekleme !.. lakin hep isteyeceğim hep

Gitmek
durma... git gidebildiğince yüreğinin götürdüğü yere kırılsan bile üzülme... durma... git gidebildiğince aklının götürdüğü yere yanılsan bile üzülme... yüreğin, aklını aşarsa aklın, yüreğine şaşarsa sakın şaşırıp kalma

Gidiyorum
Gidiyorum Usul usul gidiyorum Bir sonbahar sabahına. Gökte güneş, mevsim ilkbahar Neden? Diye sorma... Zamansız bir terk ediş Ürkütmesin yüreğini. Kor karanlıkta bıraktım kendimi. Baharın ışıkları çok...

Bekleme Demeyeceğim

bekleme, geri dön demeyeceğim... ellerimi tut, gözlerime bak demeyeceğim... boşuna bekleme !.. lakin hep isteyeceğim hep bekleyeceğim sana söyleyemesem de seni hep seveceğim... bekleme, ''-dur gitme...'' demeyeceğim... sözlerimi unut, yazdıklarımı sil demeyeceğim... boşuna bekleme...

O an sızın.
Kış bekleyen hazan yaprakları gibi bir yığın sararmış fotoğraf Geçmiş zamandan savrulan Anıları Toplar birer birer… Geriye dönüp baktığımızda Her şey çok uzak diyarlarda Hiç...

ZAMANSIZ VE VEDASIZ AYRILIK
ZAMANSIZ VE VEDASIZ AYRILIK * Bir hafta önce öldün toprağa indirip Kendi ellerimle gömdüm seni, Anlatması bi hayli zor, Acın dinmeyen bir kor, Biz aynı

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Bir Erkeğin Kaleminden; Ayrılılk
Kalbini kırdım, parçaladım, üzdüm onu.. Yalan söyledim. Çok derinden yaraladım onu, Bu sefer gerçekten kaybettim… Çok saçmaydı yaptığım; Sırf arkadaşlarımla bir gece içmek için sana...

Ayrılık Sonrası
Ayrılık beni buldu, kapımı çaldı. Dertlerim yürüdü, bedenimi aldı. Yürek susmaz bülbül oldu, maziye daldı. Boynum bükük, ellerim koynumda kaldı. Açıldı sevda yarası, hüzün...

Gidiyordun ya…
zaman.., gidiyordun ya arkana bakmadan.. zaman.., gidiyordun ya üstümüze basa basa.... hiç acımadan! .. zaman.., gidiyordun ya sağına soluna bakmadan.... zaman.., gidiyordun ya altımızı oya oya... hiç sıkılmadan! .. fikret turhan-yalova 17.12.2012 Fikret Turhan

Sen gittin ya
Öyle bıkmışım ki kendimden Kurudum düştüm dalımdan Sanki ruhum çıktı canımdan Sen benden gittin gideli Bir cefam var idi bin oldu Aktı gözüm yaşı sel...

.. Gitme
Gözüm yaşarır Ağlarım gidersen Mezarım olur yokluğun Hatıralarım çiçekleri üstünde Gitme sakın Sakın gitme, gitme Tufanlar kopar, yıldırımlar düşer her hücreme Gözlerim boğulur sellerde, gitme Aramaktan sokaklar yorulur Ay...

ayrılık
AYRILIK Hasret sardı her yanımı Aldığım nefes özlemimdir Kim çıkardı ayrılığı Bu hayat senin esirindir Çarpar yürek çarpar sana Ağlar gözler bakar yola Bugün bitti ya yarına Dayanamam...

Çok uzadı bu ayrılık
Çok uzadı bu ayrılık Gönül seni Ellerim ellerini Aklım yüreğini ister... Dayanılmazlıklara dayanan yüreğin,ritmi bozuldu şimdi! Sonbaharda seninle açan çiçeğimin kurudu kökleri... Özetle sevgilim, Bu can,bu ruh...

Ayrılık
Ayrılık Ölüme ne çok benziyor Tek fark Birinde gidenler Geri geliyor Diğerinde gelmiyor... Sandım ki uyursam Daha kolay katlanırım Belki de bu sebeple Ağırlaştı göz kapaklarım... Uyudum ve sonra Uyandığımda Seni gördüm Yanıbaşımda... Allahaısmarladık...

Bir vedaydı
Bir vedaydı benimkisi,, alışılmış çekip gitmelere,, gózlerimi kapattım,, górmek istemedim,, kıskanan yúreğimle,, o bakışları... Umutsuzluğun gólgesinde bedenim,, ellerimde buruşturdúğum,, o veda mektubu, sızlatıyor yúreğimi,, bilinmez nereye gider,, nerden geçer bu kalp.... Îçim...

Gitme
kal diyemem gideceksen git diyemem kalacaksan gelgitler olmasın ey nevbaharım hep yanımda kal sol yanımda kal sonsuza kadar sonsuza kadar Mahmudiye Düzkaya

Gitme
Lanet bir gecenin eşiğinden sana diyorum, Gitme. Ardını dönüp bırakma karanlığa, gitme... Haykırışlar mı durdurur seni, gidişin yakar sinemi. Alevlere dalıyorum Gitme... Kapanır sen...

Elveda
Toz pembe hayaller, silinip gitti, Ey! Beni eyleyen hazım, elveda, Yapraklar yırtıldı ve takvim bitti, Hiç bitmez sandığım yazım, elveda....

Gecenin…
gecenin, çok gecindeyim... saatin, tam üçündeyim.... hep sen vardın, saniyelerinde... hep sen vardın, saliselerinde... bu gidişle daha çok bekleyecektim uyku denen, o tatlı şeyi.... gecenin, ertesindeyim... sabahın, tam yedisindeyim... hep sen olacaksın, saatlerinde... hep sen olacaksın, önlerinde... bu gidişle, daha çok...

Git…Yüreğin yetiyorsa!
git... git,öyle olsun.. git gidebildiğince! bir daha da sakın geriye dönme... yüreğin yeterse! git... sen gitsen bile, biliyorum ki.. yüreğinin bir köşesi hala... kalacak bende... sen istemesen de! git... gittiğince... inanıyorum ki aklının bir köşesinde ben olacağım...

Gidiyorum
Yalan dünya kötü huyun Yokmuş senin tadın tuzun Ömür kısa yollar uzun İşte geldim gidiyorum Varmı senden hoşnut olan Yoktur gelip daim kalan Sensin beni benden...

Gittin
Gittin... Zaman durdu. Kanım dondu,dolaşmaz oldu. Böylesine sevdalıyken sana, Öyle bir yandı ki içim, Kandırmaz nehirler,içsem. Gittin… Güller soldu. Menekşeler,çuhalar soldu. Rüzgarlara verdim hasretimi,dindi. Öyle bir özlemle doldu ki içim, Kaldırmaz...

Gidiyorum
Gözlerin donuk Düşüncelerin karanlık Korkuyorum... Anlayamamaktan korkuyorum Elini tutamamaktan Ne kadar sevildiğini bir bilsen... Gidiyorum... Sonsuz azaba gidiyorum Ayrılmak zor gelse de Öfkem öyle büyük ki Sevildiğimi biliyorum Sevenlerimi üzmeye gidiyorum Herkes...

Mutluluklar Aşkım
Nedense birden miğdem burkuldu, gözlerim doldu bu galiba bir aşka veda başlangıcıydı.. Seversin.... Gece onu düşünerek yatarsın Gündüz güne onla başl

Bir Erkeğin Kaleminden; Ayrılılk
Kalbini kırdım, parçaladım, üzdüm onu.. Yalan söyledim. Çok derinden yaraladım onu, Bu sefer gerçekten kaybettim… Çok saçmaydı yaptığım; Sırf arkadaşlarımla bir gece içmek için sana...

Ayrılık Sonrası
Ayrılık beni buldu, kapımı çaldı. Dertlerim yürüdü, bedenimi aldı. Yürek susmaz bülbül oldu, maziye daldı. Boynum bükük, ellerim koynumda kaldı. Açıldı sevda yarası, hüzün...

Son düzenleme:

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Gidiyordun ya…
zaman.., gidiyordun ya arkana bakmadan.. zaman.., gidiyordun ya üstümüze basa basa.... hiç acımadan! .. zaman.., gidiyordun ya sağına soluna bakmadan.... zaman.., gidiyordun ya altımızı oya oya... hiç sıkılmadan! .. fikret turhan-yalova 17.12.2012 Fikret Turhan

Sen gittin ya
Öyle bıkmışım ki kendimden Kurudum düştüm dalımdan Sanki ruhum çıktı canımdan Sen benden gittin gideli Bir cefam var idi bin oldu Aktı gözüm yaşı sel...

.. Gitme
Gözüm yaşarır Ağlarım gidersen Mezarım olur yokluğun Hatıralarım çiçekleri üstünde Gitme sakın Sakın gitme, gitme Tufanlar kopar, yıldırımlar düşer her hücreme Gözlerim boğulur sellerde, gitme Aramaktan sokaklar yorulur Ay...

ayrılık
AYRILIK Hasret sardı her yanımı Aldığım nefes özlemimdir Kim çıkardı ayrılığı Bu hayat senin esirindir Çarpar yürek çarpar sana Ağlar gözler bakar yola Bugün bitti ya yarına Dayanamam...

Çok uzadı bu ayrılık
Çok uzadı bu ayrılık Gönül seni Ellerim ellerini Aklım yüreğini ister... Dayanılmazlıklara dayanan yüreğin,ritmi bozuldu şimdi! Sonbaharda seninle açan çiçeğimin kurudu kökleri... Özetle sevgilim, Bu can,bu ruh...

Ayrılık
Ayrılık Ölüme ne çok benziyor Tek fark Birinde gidenler Geri geliyor Diğerinde gelmiyor... Sandım ki uyursam Daha kolay katlanırım Belki de bu sebeple Ağırlaştı göz kapaklarım... Uyudum ve sonra Uyandığımda Seni gördüm Yanıbaşımda... Allahaısmarladık...

Bir vedaydı
Bir vedaydı benimkisi,, alışılmış çekip gitmelere,, gózlerimi kapattım,, górmek istemedim,, kıskanan yúreğimle,, o bakışları... Umutsuzluğun gólgesinde bedenim,, ellerimde buruşturdúğum,, o veda mektubu, sızlatıyor yúreğimi,, bilinmez nereye gider,, nerden geçer bu kalp.... Îçim...

Gitme
kal diyemem gideceksen git diyemem kalacaksan gelgitler olmasın ey nevbaharım hep yanımda kal sol yanımda kal sonsuza kadar sonsuza kadar Mahmudiye Düzkaya

Gitme
Lanet bir gecenin eşiğinden sana diyorum, Gitme. Ardını dönüp bırakma karanlığa, gitme... Haykırışlar mı durdurur seni, gidişin yakar sinemi. Alevlere dalıyorum Gitme... Kapanır sen...

Elveda
Toz pembe hayaller, silinip gitti, Ey! Beni eyleyen hazım, elveda, Yapraklar yırtıldı ve takvim bitti, Hiç bitmez sandığım yazım, elveda....

Gecenin…
gecenin, çok gecindeyim... saatin, tam üçündeyim.... hep sen vardın, saniyelerinde... hep sen vardın, saliselerinde... bu gidişle daha çok bekleyecektim uyku denen, o tatlı şeyi.... gecenin, ertesindeyim... sabahın, tam yedisindeyim... hep sen olacaksın, saatlerinde... hep sen olacaksın, önlerinde... bu gidişle, daha çok...

Git…Yüreğin yetiyorsa!
git... git,öyle olsun.. git gidebildiğince! bir daha da sakın geriye dönme... yüreğin yeterse! git... sen gitsen bile, biliyorum ki.. yüreğinin bir köşesi hala... kalacak bende... sen istemesen de! git... gittiğince... inanıyorum ki aklının bir köşesinde ben olacağım...

Gidiyorum
Yalan dünya kötü huyun Yokmuş senin tadın tuzun Ömür kısa yollar uzun İşte geldim gidiyorum Varmı senden hoşnut olan Yoktur gelip daim kalan Sensin beni benden...

Gittin
Gittin... Zaman durdu. Kanım dondu,dolaşmaz oldu. Böylesine sevdalıyken sana, Öyle bir yandı ki içim, Kandırmaz nehirler,içsem. Gittin… Güller soldu. Menekşeler,çuhalar soldu. Rüzgarlara verdim hasretimi,dindi. Öyle bir özlemle doldu ki içim, Kaldırmaz...

Gidiyorum
Gözlerin donuk Düşüncelerin karanlık Korkuyorum... Anlayamamaktan korkuyorum Elini tutamamaktan Ne kadar sevildiğini bir bilsen... Gidiyorum... Sonsuz azaba gidiyorum Ayrılmak zor gelse de Öfkem öyle büyük ki Sevildiğimi biliyorum Sevenlerimi üzmeye gidiyorum Herkes...

Mutluluklar Aşkım
Nedense birden miğdem burkuldu, gözlerim doldu bu galiba bir aşka veda başlangıcıydı.. Seversin.... Gece onu düşünerek yatarsın Gündüz güne onla başla

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Herkesin bir umudu vardır.
Bir savaşı,
Bir kaybedişi,
Bir acısı,
Bir yalnızlığı,
Bir hüznü.
Çünkü herkesin bir gideni vardır,
İçinden bir türlü uğurlayamadığı..."

KaderKatibi

Dürüstlük insanın kartvizitidir, Matbaada basılmaz
Özel üye
Müslüm Gürses'in şarkısından alıntı.

Nasıl başlamıştı, bak nasıl bitti
En güzel duygular silindi gitti
Nasıl da sevmiştim bilirsin seni
Ayrıldık sevgilim doymadım sana

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Ne Yüreğimin Kıblesi Ne De Aşkımın Mabedi Değişmedi
________Hep O ilk günki gibi________
_________ Seviyorum Seni
________ Beni Bana Emanet Etme Ne Olur,
Sende Kalsın Yüreğim..
Elini uzattığın her yerdeyim.
Dokunmak istersen bana,soluna dokun,
Çünkü ben her zaman sendeyim..
Dudaklarındaki söz, canındaki özüm.
Yüreğini ürperten Asi bir rüzgarım ben..
Hep sendeyim ..
Oradayım Beni görmek istediğin her yerde,
En çokta NefesiNde!

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
sene 2001

🙂

Kendine iyi bak.....
ÖNCE GÜLLERİ SOLDUR, BIRAK TARİHİN ÖNÜNE DİZDİKLERİNİ
SORGULAMAYI İSE UNUT AYNALARIN ADI İHANETE ÇOKTAN
BULAŞTI. BULUTLARI SEV BİR TEK MASMAVİ TERKEDİŞLERİNİ.
HEM, BİLİRSİN BU GİDİŞLERİ VE HİÇ DURMAYACAKLARINI.
ŞEHRİ HİÇ DÜŞÜNME. SARHOŞ KALDIRIMLARI, FAHİŞELERİ,
İŞÇİLERİ, İNSANLARIYLA ŞEHİR ÇOKTAN YIKILDI. - UNUTMA
- EĞER YAĞMUR YAĞIYORSA ELLERİNİ SAKIN GİZLEME ÇIKAR
CEPLERİNDEN VE BULUŞTUR SUYUN ONULMAZ HASRETİYLE.
ELVEDA ÇOCUK, KENDİNE İYİ BAK... (CAM KIRIKLARIYLA
BEZEYECEĞİNE YOLLARI, YÜREĞİNİ NEHİRLERE AÇMAYI DENE
BİR DE... UMUT DÖNGÜLERİNDE UMUTSUZ YAŞAMAYA ALIŞTIN
MI YOKSA ? GÖKYÜZÜNE BAKMAYI DENE OLUR OLMADIK YERDE,
GECE VAKTİ. OMZUNDA YILDIZLAR BELİRECEK, GÖRECEKSİN.
TAŞIDIĞIN YÜREĞİN HAKKINI VER VE FIRLAT – OLANCA ÖFKEN
VE ONULMAZ SANDIĞIN ACILARINLA – NEREDE, NE ZAMAN,
KİMİNLE BULUŞACAĞINI BİLİR YÜREĞİN. KORKMA. HER ŞEYE
KARŞIN UNUTMA GÖZLERİNİN YAKTIĞI ELLERİMİ, DÜŞLERİMİ..
BİR DE KENDİNE İYİ BAKMAYI

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Bana Geri Dön ,
Benim Ol Diyorsun.
Hatırlıyormusun Ayrılcağımızı Söylediğinde Gözümden Bir Damla Yaş Düşmüştü,
Onu Getirirsen
SENİNİM..