• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Ayın konuğu katip

KaderKatibi

Dürüstlük insanın kartvizitidir, Matbaada basılmaz
Özel üye
Günümüzde Ahlaklı ve dürüst esnaf hiç yok kadar az sayıda bunun başlıca nedeni ne sence?

Her insan Ticaret Yapabilir mi ? Ticaretin İyi/kötü ayrımı var mıdır sence?

Sana ait olan bir dükkanın var mı? eğer yoksa ilerde açmayı düşünüyor olsan ne üzerine açardın?

Şimdiden teşekkürler :)

Hepiniz bilirsiniz bir de ben anlatayım.Fatih İstanbul'u Fethetmeye niyetlendiğinde önce halkın nabzını almak ister.Tebdili kıyafetle çarşı pazara çıkar. Bir esnaftan bir parça bir şey aldımı esnaf ikincisini vermez yandaki komşum siftah etmemiş ondan da al deyip oraya gönderir.Böyle bir kaç esnafı gezdikten sonra,halkdaki dürüstlüğü,yardımseverliği,inançlığı,birliği görünce ben bu halkla değil İstanbul'u dünyayı fethederim demiş. Para ahlakın, dürüstlüğün,birliğin, inancın önüne geçince vatandaşın halide bu olacak. Kaliteli esnaflar yok değil onlarda çoğunluğun içinde eriyip gidiyorlar. Şu da bir gerçek ki dürüst esnaf kazançlı esnaftır.

Elbet her insan ticaret yapabilir lakin ticaret yetenek işidir. Güler yüzlü tatlı dilli esnafın elbet müşterisi bol olacaktır :) .Yasal olan ve inançlarımıza ters düşmeyen her ticaret makbuldür.

5-6 sene ticaretle uğraştım iyide kazandım:) iki işi bir arada yürütmek zor olduğu için ticaretten vazgeçtim.
Ticaretle uğraşmak isteyenlere çok basit bir şey söylemek istiyorum.Senin de soruna cevap olacak. Yemezsen yaşaya bilirmisin? asla sözünü duyar gibiyim :) Öyleyse insanların karınlarını öyle ya da böyle doyurmak lazım :)

Ben teşekkür ederim güzel kardeşim:)

-araz-

EYVALLAH...
V.I.P
selam katip oncelıkle ayın konuğu olduğun ıcın tebrık edıyorum ve hosgeldın dıyorum konuk koltuğuna:)

soruldu mu bılmnıyorum bakamadım.
katıp en cok kımlerı dınler muzık olarak he bır de en sevdıgın renk.

KaderKatibi

Özel üye
selam katip oncelıkle ayın konuğu olduğun ıcın tebrık edıyorum ve hosgeldın dıyorum konuk koltuğuna:)

soruldu mu bılmnıyorum bakamadım.
katıp en cok kımlerı dınler muzık olarak he bır de en sevdıgın renk.

Hoşbuldum güzel kardeşim,sağol...
Beğendiğim kulağa hoş gelen her türlü müziği dinlerim.Son zamanlarda Sıla hefeslisi oldum diyeyim:)

Bizim buralarda derlerki kırmızı olsun beş kuruş fazla olsun, bende kırmızı rengi akabinde maviyi severim.

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
Çerezforuma gelmeni sağlayan neden nedir?
Forum içinde en çok hoşuna giden bölüm?
Ayın konuğu olarak sana sorulan sorularda zorlandığın oldumu?
(Soru ve cevapların genelini okudum ama gözden kaçırmamışımdır umarım sorduğum şuanki soruları)

KaderKatibi

Özel üye
Çerezforuma gelmeni sağlayan neden nedir?
Forum içinde en çok hoşuna giden bölüm?
Ayın konuğu olarak sana sorulan sorularda zorlandığın oldumu?
(Soru ve cevapların genelini okudum ama gözden kaçırmamışımdır umarım sorduğum şuanki soruları)

Sanırım resimlerle ilgili konu araştırırken buraya geldim.Forumun içeriğini biraz araştırdıktan sonra cana yakın kaliteli sohbet ve içerikleri görünce üye olmak istedim.Burayı, ortamı, kalitesini çok sevdim.Sadece bir tek forumda üyeliğim vardı çerezde ikinci oldu.

En çok hoşuma giden edebiyat ve genel kültür bölümleri.Aslında hoşuma giden bir çok bölüm var:)

Bence sorular çok kaliteliydi, zorlanmak bir yana cevap vermekten zevk aldım.

( Dikkatinizle kendinizi bir kez daha kanıtladınız:) )

İLkİm*

MaviKuş ~
Özel üye
Arkadaşlar çok güzel sorular sormuş sende çok güzel yanıtlar vermişsin katip. Teşekkür ederim ayın konuğu koltuğuna oturup kendini bize tanıttığın için. :)