AybüKe ile söyleşi...

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Epey zamandır aktif katılımda bulunan @AybüKe 'yi daha detaylı tanıma zamanı gelmişti... Bu söyleşiden sonra sanırım artık kendisine, kendisi ile ilgili sorulabilecek çok az soru kalacak. :)

Başlamadan önce ısınma turları yapsak iyi olacak. Her şeyden önce öyle politik cevaplardan, kaçamak cevaplardan uzak durmaya çalışmanı istiyorum. :) Şaka tabi ki bu, özele girdiğini düşünen hiçbir soruya cevap vermek zorunda değilsin, versin iyi olur ama. :P

Seni epeyce terletecek sorular derlediğimi ve bu soruların elimde olduğunu söylesem hiçte abartmış olmam. Sayısı da 70 civarında...

Bak senin için bir de animasyon hazırladım :D Bu animasyon sürekli gözünün önünde olacak ve cesaretini buna bakarak toplayacaksın. Soru sorarken arada beğendiğim animasyonlardan eklemeler yapabilirim. :)
roportaj.gif

Aslında soruları ŞURADA @Escarfe ile 5 yıl önce yaptığımız söyleşiye benzer şekilde gibi 5'erli gruplarla sormayı düşünüyorum ama sen istersen hepsini topluca cevaplamayı tercih edebilirsin. Her soruya numara vereceğim, sen de cevaplarken soru numarasını yazarsan sevinirim.

RÖPORTAJ İLK KONUYA EKLENDİ

Artık röportajı yayınlama zamanı geldi. Hemen belirteyim röportaja ek yapma ve yayınlanmış bir cevabı kaldırma (tümünü değil) hakkı her zaman röportaj yapılanın hakkıdır.

@AybüKe 'ye samimi ve aynı zamanda cesur cevapları için kocaman teşekkür ediyorum, kendini son derece güzel ifade etti...

Başka röportaj yapmak isteyen arkadaşlar bana ulaşabilirler, itinayla en zor sorularla muhatap bırakabilirim... :)

Ve işte o çok sorulu samimi röportaj...

Boyun ve kilon ile başlayalım...

Boyum/1.65 kiloma gelince sana kimse öğretmedi bayanlara kilosu sorulmaz diye.Ⓜ Allahtan benim öyle bir takıntım yok 80 kiloyum.

Gerçek adını bize söyler misin?
Ayşen

Takıldığın başka forumlar var mı? :)
Söyleyiyim de topa tut dimi seni meraklı seni :) İstesem de takılamıyorum ki sarmıyor artık.

giyim.gif

Giyim tarzın nedir? (spor, klasik, pejmürde vs...)
Klasik takılıyorum ben.

Bir işte çalıştın mı ya da çalışıyor musun?
Çalışmıyorum ama daha önce eşimin yanında çalışmıştım onu da çok becerdiğim söylenemez. Hangi iş kolu sana uygun?Bana hiç boş kalmayacağım bir iş uygun, bir hastaneye lokantaya da girer çalışırım ben.

İstediğin herhangi bir kişiyle akşam yemeği hakkın olsaydı kimi seçerdin?
Çocuklarımı seçerdim.

Yanında en rahat olduğun kişi kim?
Eşimin dayısının hanımının yanı.

Ünlü olmak ister miydin? Evet ise, nasıl bir ünlü olmak isterdin?
İstemezdim ben halimden memnunum. :)

Birini aramadan önce ne söyleyeceğini kendi kendine tekrar ediyor musun?
Evet ediyorum, hatta cümlesine kadar hesaplayıp kafamda kuruyorum.

Senin için "mükemmel bir gün"ün tanımı nedir?
Kaygısız, sinirsiz, stressiz dilediğince gezip dolaşabileceğin bir gün.

Eğer yarın sabah uyandığında yeni bir yeteneğe sahip olma şansın olsa, bu ne olurdu?
Hiç düşünmedim sanırım bunu, el becerisinden çok çektim o konularda pek becerim yok o olabilirdi.

Eğer büyülü bir küre öğrenmek isteyebileceğim her şeyi söyleyebiliyor olsaydı ve tek bir hakkın olsaydı, öğrenmek isteyeceğin şey ne olurdu?
Bir konu da ikilem de kaldım o olabilirdi

Uzun süredir yapmak istediğin halde yapamadığın bir şey var mı? Evet ise, neden yapmadın onu?
Yapmadım değil yapamadım :) Olmaz mı hiç çalışmayı, bir baltaya sap olmayı çok istedim mesela ama olmadı.

Hayatında yakaladığın en büyük başarı ve başarısızlık nedir?
Benim için en büyük başarı evlatlarım, başarısızlığım ise evlilik.

Bir arkadaşlıkta en değer verdiğin şey nedir?
Kendisi bu konu da bol keseden dağıtırım sonra üzülen yine ben olurum.

Seni en çok üzen hatıra ne hakkındaydı?
Aslında çok şey var ama bir olay sonucu yanlış anlaşıldım suçlandım o beni çok üzmüştü hala içimden çıkmaz.

Benzetildiğin bir ünlü var mı?
Eşim yabancı bir dizide birine benzetmişti ama ismini kendi de bilmiyor. Ünlüden çok insanlar beni akrabasına, arkadaşına benzetir.

En son ne zaman ağladın? Neden?
Daha geçen hafta ağladım pek bir nedeni yoktu bir şey oldu ve ağlayıverdim.

Evin yanıyor, içindeki her şey de öyle. Sevdiğin insanları ve hayvanlarını kurtardıktan sonra, eğer zaman kalmışsa, neyi kurtarmak için içeri dalarsın?
Telefonum içerde kalmışsa o olabilir.

Çekingen misin yoksa atılgan mı?
Çekingen.

İnsanlarla kolay anlaşır mısın?
Kanım kaynadıysa o an anlaşırım ama zorlandığım zamanlarda olur.

Şu sıralar en çok sevdiğin 3 şarkı nedir?
Bu aralar pek yok sanırım en son Manuş baba eteği belinde, İzel Teşekkürler sevgilim hoşuma gitmişti. Bu sene ise Aleyna Tilki'nin dipsiz kuyusu hoşuma gitmişti.

Birinin saçlarınla oynamasından hoşlanır mısın?
Evet

Yalanların rengi olduğuna inanır mısın? Söylenebilecek pembe bir yalan söylemen gerekse nasıl bir yalan söylerdin?
Evet inanırım küçük pembe yalanlar vardır hiç yalan söylemedim diyen birine kim inanır ki! Bazen şartlar gereği yalan söyler insan.
Böyle sorunca bilemedim şimdi ama o an durumu kurtarmak için yalan söylenebilir.
Dipnot: Zor da kalmadıkça yalanı tercih etmem

Komşularını seviyor musun?
Bende sana sunu sorayım sence komşuluk denen bır şey kaldı mı? Artık menfaat söz konusu, menfaatleri olunca senden iyisi olmuyor maalesef işte bu kadar menfaatçi oldukları için hiçbirini sevmiyorum.

Kötü huyların nelerdir, kendin tarafından ve başkaları tarafından beğenilmeyen huyların farklı mı?
En kötü huyum kinci olmam, sevdiğim insanı severim ama bana ters düştüyse canımı çok sıktıysa bir kalemde de siler atarım.
Başkaları tarafından beğenilmeyen huylarım onlara göre soğuk kanlı olmam ve yalaka olmamam.
Ben şunu gördüm ve anladım ki şu dünyada yalaka isen yağlayıp ballıyorsan insanları senden iyisi yok ama benim karakterim buna el vermiyor yalakalık bana göre değil.

seyahat.gif

Nereye seyahat etmek isterdin?
Görmediğim çok yer var burnumun dibinde çok yeri bile görmedim henüz. İzmir'i çok merak etmişimdir mesela. Bir de çocukluğumun bir kısmının geçtiği şu an in cin top oynadığı Kovada ve Kovada gölünü görmek isterdim. :)

Günlük yaptığın işlerden en sevdiğin kısım hangisi?
Yaptığım işlerden hiç birini severek yapmıyorum artık bezdim her gün aynı şeyleri yapmaktan gına geldi.

Dünya üzerinde istediğiniz her türlü değişikliği yapabilecek güçte olsanız, sihirli değneğini dokunduracağın 3 şey ne olurdu?
  • Önce insanlar arasındaki şu anlamsız kibiri, gururu bitirirdim.
  • İnsanları maddi acıdan eşitlerdim.
  • Dünyayı daha yaşanabilir hale getirirdim.
Uyandığında ilk ne yaparsın?
Alarmı kapatır saate bakarım.

Ayrıldığınız için pişman olduğunu söyleyen eski sevgilin oldu mu?
O şansa nail olamadım maalesef. ;)

Televizyonsuz yaşamayı mı yoksa müziksiz yaşamayı mı tercih ederdin?
İkisi de benim hayatımın önemli bir parçası seçim yapmak çok zor ama müzik benim yaşam biçimim hele nostalji şarkılar onun için müzik diyorum. :)

Sence herkes ikinci bir şansı hak eder mi?
Bence etmez kime ikinci bir şans verdiysem pişman etti çünkü ;)

Sabahları seni yataktan aniden ne kaldırır?
Oğlumun anne deyişi... :)

alkol.gif

Alkol kullanıyor musun? Kullanıyorsan hiç sarhoş oldun mu?
Hayır kullanmıyorum.

En son kime, ne zaman ve neden yalan söyledin?
En son eşime yalan söyledim ama neden söylediğimi söyleyemem. :)

Sence diğer gezegenlerde yaşam var mı? Örneğin ben evrenin, sadece toz zerresi kadar yer kaplayan dünya ve üzerindeki insanlar için değil daha kapsamlı bir duruma işaret ettiğine inanıyorum. Ya sen?
Bence yok.

İlk aşkınla hala konuşuyor musun?
Bu ne biçim soru böyle. :) Konuşup ta ne yapayım adını dahi hatırlamak istemiyorum kendisi benim için büyük hatalardan biri sadece.

Bu arada sevmediğim huylar konusunda eklemek istediklerim var...
İlk olarak eğer karşı tarafa kızgınsam belli ederim saklayamam, alıngan bir insanım ota... :) Alınırım bunu çoğunuz anladı artık.
Başıma gelecek çoğu şeyi hissederim beni seveni sevmeyeni anlarım bu histen çok muzdaribim belki çoğunuz böyle bir yetiniz olsun isteyebilir ama bu durum benim için çok can sıkıcı olabiliyor bazen hep kötü şeyleri hissettiğim için olsa gerek ;)
Sinirli ve stresli bir ruh halim var ve bundan hiç hoşnut değilim ve takıntılıyım bunlar benim kendimde sevmediğim yönler.

Son zamanlarda kimsenin anlamasını istemediğin bir şeyler yaptın mı?
Hayır yapmadım.

Kendinde değiştirmeyi dilediğin bir şey var mı?
Bana kalsa bütün hayatımı sil baştan değiştirmek, yeniden başlamak isterdim.

Hangi konularda yetenekli olduğunu düşünüyorsun?
Mutfak konusunda.

En sevdiğin yemek?
Kereviz ve enginar dışında hepsi ;)

En son yaptığın yemek hangisi?
Biraz önce oğluma mercimek köftesi yaptım bu sayılmaz derseniz akşam kuru fasulye yapmıştım.

Kaç kez aşık oldun?
İki kez.

İlk öpüştüğün kişi şu an hayatında olan kişi mi?
Öyle olsun isterdim ama olmadı :)

Facebook mu Twitter mı, forum mu? :)
Hiç oldu mu bu soru şimdi ;)tabiki de forum.

uyku.gif

Kaç tane yastıkla uyuyorsun? Şahsen be en az 2 ama genelde daha fazla yastık olur. :P
Eskiden bende iki yastıkla yaşlandık tabii :) İki yastık fazla geliyor artık bir tanesi yetiyor ince olması şartıyla Ⓜ

Hala oyuncak/oyuncakların var mı? Varsa ne?
Isparta'da evde bebeğim var vitrinde.

En sevdiğin tv programı?
Aileler Yarışıyor

En sevdiğin film?
Tersine Dünya vardı izlemeyenlere tavsiye ederim ;)

Yaptığın ya da yapmak istediğin spor?
O taraklarda pek bezim yok bir ara TV aracılığıyla plates yapmıştım :)

Bugün ilk ve son konuştuğun kişi kimler?
Babam

Şu an yüzüne yumruk atmak istediğin biri var mı?
Şu an sünnet işinde beni dinlemediği çocuğu ufakken sünnet ettirmediği için yumruklamak istiyorum oğluşum neler çekiyor neler :)

Biriyle kavgalı mısın?
Biriyle mi ben çok kişiyle kavgalıyım adım çıkmış dokuza inmez sekize.

En sevdiğin ve en nefret ettiğin kelimeler?
Takma, salla, boşver

Geçmişte yaşadığın bir şeyden pişman mısın? Neyden?
Açıkcası geçmişte yaşadığım, yaptığım çoğu şeyden pişmanım bir adım da pişmanlık benim ;)

Geçmişten birini özledin mi?
Ben en çok çocukluğumu özledim.

En çok kullandığınız küfür ya da küfre benzer kelime?
Şu an bunları yazsam beni topa tutarsınız itiraf ediyorum son zamanlarda ağzım epey bozuldu.

En son kimin yanında ağladın?
Beni en çok ağlarken çocuklarım görüyor.

Çocukluğunda lakabın var mıydı varsa neydi?
Annem çırpı bacak derdim çünkü yaşıma göre uzundum ama sonra da hiç uzamadım.

En sevdiğin söz?
"İnsanlara kendimi anlatmayı ,işlerine geleni duyduklarını fark ettiğimde bıraktım "bu sözü son zamanlarda daha da sever oldum.
Bir de :
"Ben insanlara değer verenlerden değil, değer verdiği için kaybedenlerdenim"
İşte bu söz benim için yazılmış adeta.

Kapı kapalı mı uyursun açık mı?
Kapı kapalı

Yaz mı kış mı? Neden?
İkisi de değil. :) Bana göre en güzeli İlkbahar ve Sonbahar.

Gece mi gündüz mü? Neden?
Gece çünkü gündüzleri çok sıkıcı geçiyor akşam saatlerinde rahatlıyorum ben.

Sana en yakın kitabı al, 7. Sayfayı aç ve ilk satırda ne yazdığını söyle.
Büyük Sultan Alparslan, 1029 yılında, Merv şehrinde doğdu.

Ve final sorusu: Sence mutluluğun tanımı nedir?
Mutluluk: Huzur
İnsanın huzuru yerindeyse mutludur bence...

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Sorularda birkaç eleme yaptım hepsi bir arada olunca okunabilirliği azalır diye. Baya bi fazlaymış çünkü sayı... Bekliyoruz cevapları artık en geç 1 hafta içinde hazır edip iletirsen yayınlamak benden. :)

r0se

Forum Onuru
Özel üye
O söyleşi ilk ve tekti :D Bunun yerine özelden soruları yöneltip röportaj şeklinde yapsanız daha mantıklı değil mi :)

r0se

Forum Onuru
Özel üye
Zaten öyle yapacaz cnm sen ilk ve tek olarak kalacaksın :)
Nasıl yaptığımızı ikimizde hatırlamıyoruz sanırım ondan .
Konu içersinde soru cevap mı yapmıştık yoksa önceden hazırlayıp konu içersin de post mu attık hatırlayamıyorum.
Ama biraz sistem değişsin senin ki daha iyi olacak bence eminim bende klasik sorularından ziyade sende daha orjinal sorular bulabilir :D Şayet benim düşüncelerim seneler sonra bile değişmemiş görülen o ki.
Çünkü doğru soruları sormuş . Tanıma amaçlı güzel bir içerik.

Seni de tanımak için sabırsızlanıyorum biran önce halledin bu konuyu :)

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Nasıl yaptığımızı ikimizde hatırlamıyoruz sanırım ondan .
Konu içersinde soru cevap mı yapmıştık yoksa önceden hazırlayıp konu içersin de post mu attık hatırlayamıyorum.
Ama biraz sistem değişsin senin ki daha iyi olacak bence eminim bende klasik sorularından ziyade sende daha orjinal sorular bulabilir :D Şayet benim düşüncelerim seneler sonra bile değişmemiş görülen o ki.
Çünkü doğru soruları sormuş . Tanıma amaçlı güzel bir içerik.

Seni de tanımak için sabırsızlanıyorum biran önce halledin bu konuyu :)
Benim röportajlarına hiç baktın mı peki bence de değişiklik şart ama yorumsuz çok farklı sorular sormuş emin olabilirsin

Sizin ki sanki soru cevap şeklinde olmuş gibi

r0se

Forum Onuru
Özel üye
Benim röportajlarına hiç baktın mı peki bence de değişiklik şart ama yorumsuz çok farklı sorular sormuş emin olabilirsin

Sizin ki sanki soru cevap şeklinde olmuş gibi
Yaptıgın röportajlar gayet güzel bence sen yaptığından farklı bir şey istiyorsun anladım şimdi :)
Hadi bakalım görücez merakla beklıyorum