Ayağa kalkamıyorum

a fuat

Üyecik
benim 70 gün önce yüksekten düşmeye bağlı 2 ayağımda da kalkanus cok parcalı kırıklarve sol kol bileğimde kırık meydana geldı 60 günüde alcılarım cıktı .ayağa kalkmaktan korkuyorum alcı cıktıktan sora ayağa kalkma tesebüsünden sora moralma ve ağrı olustu kolum kırık olduğu icin destek almadan direk yük verdim.3 gün sora fizik tedavi baslayacak bir anda yük vere bilirmiyim yürümeye calışayımı? şimdiden hepinize teşekür ederim

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
aslinda konu benim disimda bir konu oncelikle cok cok gecmis olsunn Allahim birdaha göstermesin Benimde oglumun bacagi kirildi 2 ay once 1 ay alcida kaldi alci alndiktan sonra Dr tafsiyesi yuru ama cok degil kosma hizli yurume her hangi bir spor yapmayi engeledi mumkun oldugu kadar yavas yurumeye calis otururkende düz oturmasini tafsiye etti

Dr_M

Özel Üye
Özel üye
Kırığınızın ayrıntıları önemli. Sadece alçı tedavisi almışsanız kırıklar eklemleri ilgilendirmiyordur. Vücudun en fazla ağırlığa maruz kalan kemik ve eklemler ayakta oluyor. Topuk kemikleri de bu ağırlığa yumuşak doku ve eklemlerle birlikte maruz kalır. Çok kalın ve dayanıklı topuk deri ve deri altı dokosu hareketleri çok az olan eklemler ve kemikler; topuğu oluştutuyor. Özellikle yüksekten düşmelerde ayak tabanında oluşan aşırı yük sonucu kırılmalar oluyor. Eklemlerin yapısını bozmayan ya da deriyi patlatıp dışarıya çık mayan kırıklar alçı ile sabitlenip iyileştirilir. Sizde de bu tarz bir kırık var sanırım. Topuklarınıza fazla yük vermeden ayağa kalkabilir ve yürüyebilirsiniz. Zamanla durumunuza uyum sağlayıp normal aktiviteye dönebilirsiniz.Durumunuz iyi ve şanslı görünüyor.