Atatürk'ün Çocuklara 23 Nisan Vasiyeti

wien06

V.I.P
V.I.P
Bugün 19 Nisan 2010 dört gün sonra 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramıni ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 90'inci yıldönümünü tüm yurtta törenlerle kutlayacagiz.

Bakin Atatürk 23 Nisan. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınin 2. yıl dönümde çocuklara neler söylemiş?

1922'de Bursa'da çocuklara seslenişi:

Küçük hanımlar küçük beyler... Sizler hepiniz geleceğin bir gülü yıldızı bir bahtının aydınlığısınız. Memleketi asıl aydınlığa gark edecek sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz; kızlar çocuklar!

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
O kargaşa içerisinde bile çocukları asla ihmal etmemiş, unutmamış... Çocuklara bayram armağan eden tek dünya lideri, ve bu organizasyon tüm dünya çocuklarının bayramı durumunda günümüzde. Koca yürekli adam ruhun şad olsun...

GöLGe

Üstat
Atammmm bize bu vatanı,bu bayramı armağan ettiğin için teşekkür ederim.

23 Nisan provaları beni çok yorduğu için bazen diyorum nerden çıktı bu bayram diye sonra tabi kendime kızıyorum :( Dünya çocukları hepsi Yüce Atamız sayesinde bir araya geliyor...

Atammm izindeyiz demek istiyorum ama dilim varmıyor bu memleketin hali yüzünden :(