Aslında Trans Olan Yeşilçam Yıldızı: Emel Aydan

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Yeşilçam'ın dikkat çeken güzelinin yaşamından trajedi çıktı
Yeşilçam'ın dikkat çeken güzelinin yaşamından trajedi çıktı...

Emel Aydın

Emel Aydan, 1951’de Erdoğan Kaşif ismiyle İstanbul’da dünyaya geldi ve 20’li yaşların hemen başında İtalya’nın başkenti olan Roma’da ameliyat ile cinsiyet değiştirdi.

Emel Aydın

Daha sonra İtalya ve İsviçre’de Rita Santiago ismiyle striptizcilik yapmaya başladı.

Emel Aydın

Öteki Sinema sitesinin bilgilerine göre, 1970’li yılların ortalarında ülkemize geri döndü ve bir yandan sahneye çıkarken bir yandan da erotik filmlerde yer almaya başladı.

Emel Aydın

Erotik filmler dışında “Lüküs Hayat” isimli müzikal film ve “Kader Bu” isimli drama filminde de rol almıştır.

Emel Aydın

İnce sesi, kıvrımlı vücuduyla erotik film sektöründe hızla en tepeye tırmandığı süreçte onun bir trans olduğunu kimse fark etmemişti bile.

Emel Aydın

Babası Hüseyin Kaşif de bir Yeşilçam oyuncusudur, striptiz ustası eşi Nur Ay ve Emel Aydan ile birlikte çeşitli erotik sahne şovları hazırlamışlardır.

Emel Aydın

Başrolünde oynadığı en popüler erotik filmler; “Babanın Kızları”, "Erkeğim Benim”, “Ye Beni Mahmut” ve “Kayıkçının Küreği”dir.

Emel Aydın - Babanın kızları

Rol arkadaşlarının bile trans olduğunu fark etmediği Emel Aydan, 1975 yapımı “Ah Nerede Vah Nerede” filminin çekimleri sırasında Gazanfer Özcan tarafından fark ediliyor. Film çekimlerinde kendisinden çok etkilenen Adnan Şenses (ki gençliğindeki çapkınlığı dillere destandır) ona kur yaparken Gazanfer Özcan ise sürekli bir tanıdığını andırdığını düşünüyordu.

Emel Aydın

Daha sonra uzun dönem aynı sahneyi paylaştıkları Hüseyin Kaşif’in oğlu Erdoğan’a benzediğini fark edip, yanına gidiyor ve “Merhaba Erdoğan, beni hatırladın mı?” diye soruyor.

Hüseyin Kaşif

Bunun üzerine Emel Aydan “Evet” anlamına gelecek şekilde başını sallar ve Gazanfer Özcan kendi hatırlamasına rağmen yine de şok olur.

Emel Aydın

80 askeri darbesi ile erotik film sektörü bitince sahne çalışmalarına devam etmiş ve “Türk Müziğinden Anılar” isimli bir longplay çıkartmıştır.