Aşkımıza seni seviyorum diye haykıralım…

yesim434

Hırçın Karadenizli
V.I.P
Bu sabah yine bağırarak uyandım. Belki de bu bağırışım gördüğüm kabuslara en güzel tepkiydi. Çünkü her gece yatmadan önce “Kabus görmeyeceğim.” diye kendimi şartlasam da artık bıkmıştım bu kabuslardan. Bu gece gördüklerim son kabuslarım olmalıydı. Bugün her şeyi unutup mutluluğun peşinden koşmalıydım. Önce elimi yüzümü yıkadım. Daha sonra hızlı koşmak için spor ayakkabılarımı giydim. Bugün mutluluğu yakalayacaktım. Buna inanıyordum. Aslında inanmak istiyordum.

Artık dışarıdaydım. Etrafıma o kadar dikkatli bakıyordum ki mutluluğu görme umuduyla. Tam bu sırada ağaçlıkların arasında bir ışık gördüm. Sanırım mutluluk böyle bir şeydi. Çünkü görmüş olmam bile içimi ferahlatmıştı. Siluetini tam seçemiyordum. Daha da yaklaşmam lazımdı ama çok dikkatli olmalıydım. Önceki denemeler gibi hüsrana uğrayabilirdim. Yavaş yavaş yaklaşıyordum. Olamaz ürkmüştü galiba. Çok seri bir şekilde koşmaya başladı. Ben de 🏃‍♂️ gibi son gücümle koşmaya başladım. Tam yakaladığım sandığım an benden biraz daha uzaklaşıyordu. Önümde diye elimi öne uzatıyorum belki tutarım diye. Arkamdan geçiyor. Sağımda sanıyorum solumdan çıkıyor. Anladım ki ne ben ne de 🏃‍♀️ ömrümüzün tamamını koşarak geçirsek o bize gelmeden biz ona gidemeyecektik!🏃‍♀️🏃‍♀️
Zaten artık yorulmuştum. Anladım ki “Hayat bir kutu çikolata gibidir şansımıza ne zaman ne çıkacağı hiç belli olmaz.” Gelelim çözüm yollarımıza: Evet her gece kabus görüyor olabiliriz ama sabah kalktığımızda kabus gördüğümüz için üzülmek yerine, kabusun bittiğini düşünüp mutlu olmak gerekir. Eğer sevgiliniz mutluluk kaynağı olarak görüyorsanız bırakın onun peşinden koşmayı. Çünkü ömrünün sonuna kadar koşsan o istemeden sana gelmeyecektir ve mutluluğu sana vermeyecektir.

Zaten bu hayat sadece mutluluk yaşamak için olsaydı, Allah göz yaşını boşa vermiş olurdu. Demek ki mutsuz olmak da hayatın gerçeklerinden biridir. Ondan da istediğin kadar kaç; istersen yorganın altına saklan; yine gelir ve seni bulur Bir de sevgiliniz sadece sizi mutlu olmak için sevdiyse sen zaten mutluluğu unut. Çünkü mutsuz olduğunu anladığı ilk an seni silecektir ve mutlu olacağını düşündüğüne gidecektir. Tabiri caizse sizi veba hastası olarak görecektir ve sizden kaçacaktır. Ona koşmayı bırakın