• Merhaba Ziyaretçi.
    "Obje" Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Aşk çamurun içinde gizli bir nilüfer çiçeğidir

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri

Aşk çamurun içinde gizli bir nilüfer çiçeğidir. Nilüfer çamurdan doğar, fakat nilüfer çamurdan doğduğu için onu küçümseyemezsin, ona çamurlu nilüfer, pis nilüfer diyemezsin.​

nilufer-cicegi.jpg


Aşk seksten doğar ve sonra aşktan dua doğar ve sonra duadan Tanrı doğar. Kişi süzülerek gittikçe yükseğe, daha yükseğe yükselir.
Fakat rahipler ve soful...ar tüm olguyu cinselliğe indirgediler. Ve aşk bir kez seks oldu mu çirkinleşir, kişi kendini suçlu hissetmeye başlar. ve bu suçluluk nedeniyle şu deyiş, şu atasözü çıkmıştır: “İlk görüşte aşk, son görüşte bilgelik.” Eğer bana sorarsanız ben bunu biraz değiştireceğim. şöyle diyeceğim: “İlk görüşte aşk, ilk görüşte bilgelik.” Fakat bu ona nasıl baktığına bağlıdır. Eğer aşkın potansiyeline, ulaşabileceği en yüksek olasılığa bakarsan, o zaman aşk bir merdiven olur. Eğer sadece çamura bakar ve çamurun geleceğine karşı tümüyle kör olursan, o zaman aşk kesinlikle çirkin bir şey olur ve içinde büyük bir karşıtlık yükselir. Fakat aşka karşı olmak Tanrıya karşı olmaktır.

Aşk Tanrının en büyük armağanıdır. Aşk sanatını öğren. Aşk şarkısını, onu kutlamayı öğren.

Bu mutlak bir ihtiyaçtır: tıpkı bedenin besinsiz yaşayamayacağı gibi, ruh da aşksız yaşayamaz. Aşk ruhun besinidir, büyük olan her şeyin başlangıcıdır, ilahi olana açılan kapıdır.
 
Benzer Konular Başlık Forum Cevap Tarih
can yürek AŞK YEMİNİ Can Yürek 0
yesim434 BİR TRAKYALININ AŞK MEKTUBU Hikayeler / Efsaneler 1
yesim434 AŞK SENSİN Kitap Özetleri 2
yesim434 AŞK NEDİR Aşk 4
yesim434 Aşk işte Flatcast Radyo Temasi ÇerezRadyo 0

Top