• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Aşk bir hastalık mı ?

MeRciMeK

V.I.P
V.I.P
Eğer öyleyse yandık!

Psikoanalist Freud'a yakıştırılan bir söz var; "Aşk geçici bir cinnet." Geçiciliği ne kadar teselli verir bilemem ancak aşkı hastalık tanımına uyduran bir yanı da istem dışı gelmesi ve istem dışı gitmesidir.

Aşkın kontrol edilemezliği, uslanmazlığı ile 'deli gönül' tedavi kabul etmez. Ancak hayatın ve soyumuzun sürmesi de aşk hastalığının yaygınlığı ve geçiciliği ölçüsünde mümkün olur.

Prof. Dr. Yankı Yazgan
Psikiyatr

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Aşk konusunda oldukça abartılı sözler. "hayatın ve soyumuzun sürmesi de aşk hastalığının yaygınlığı ve geçiciliği ölçüsünde mümkün olur" Bunlar aşk olmadan da yürür :D

Aşk güzeldir aslında ama abartmamak ve aşk denizinde boğulacak kadar derine dalmamak gerek. Kıyılarda yüzerseniz sorun olmaz :)

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Aşkın herkese göre farklı bir tanımı var herkes bişiler söylüyor ama onu yaşayan bilir ancak tarifi olmaz diye düşünüyorum

Hem aşksızda insanlar evlilik yapıyor mantık evliliği boşunamı var :)

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Salt mantık hoş olmaz ama öldüm bittim düzeyince aşkı maalesef taraflardan biri çekmek zorunda kalıyor :) Aşk iki kişilik değildir, biri çeker (acısını) diğeri sefasını sürer...

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Salt mantık hoş olmaz ama öldüm bittim düzeyince aşkı maalesef taraflardan biri çekmek zorunda kalıyor :) Aşk iki kişilik değildir, biri çeker (acısını) diğeri sefasını sürer...
Bu konuda sana katılmıyorum desem
Eğer taraflardan biri bu aşka inanmıyorsa tek taraflı olur ve sonu ayrılıkla biter ama çift taraflı aşkın olupta evlenen tanıdıklarım var :)