Aşı Karşıtlığı

KeReM @

Özel Üye
Özel üye
Tam karşıtlık değil aslında güvensizlik, yurtdışında insanlar aşı olmamak için eylemler düzenliyor. Mesela sağlık bakanlığının birkaç hafta önce sinovac aşısının bir serisinin vurulmasını çat diye durdurması, Allah'tan biontech olduk. Ne oluyor diye kafayı yerdik herhalde :) Yukardada yazıldığı gibi insanlar denek olmaktan korkuyor.

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Tam karşıtlık değil aslında güvensizlik, yurtdışında insanlar aşı olmamak için eylemler düzenliyor. Mesela sağlık bakanlığının birkaç hafta önce sinovac aşısının bir serisinin vurulmasını çat diye durdurması, Allah'tan biontech olduk. Ne oluyor diye kafayı yerdik herhalde :) Yukardada yazıldığı gibi insanlar denek olmaktan korkuyor.
Ben oldum hemşo keşke bekleseydim diyorum şimdi biraz pişmanım yani ama olmamakta çözüm değil işte eninde sonunda olacaz kaçış yok
Hatta hep içimdeki ses Sinovac ol demişti ben Biontech daha etkili diye onu tercih ettim ama yan etkileri işte beni düşündürüyor hala:)
2.doz aşı için beklemeyi planlıyorum

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Bende iki dozuda oldum hemşo çevremde ikinci dozu ağır atlatanlar oldu ama çok şükür hiçbir sıkıntı yaşamadım.
Ben birinci doz da çok ağrı çektim hem de bir hafta geçtikten sonra ilkin sadece kolumda hafif ağrı vardı
Dün hala vücudum da şişlikler fark ettim vallahi ikinciye yanaşamıyorım şu an birincisi bile bu kadar zorlamışken
Oysa aslanlar gibi gidip korkunun ecele faydası yok diyerek aşıyı olmuştum

KeReM @

Özel Üye
Özel üye
Geçmiş olsun hemşo, kişiden kişiye değişiyor işte dikkat etmek gerek. Varsa alerjik bir rahatsızlığın falan doktorun bir tavsiyesini al bana sorarsan. Eşimde geçen hafta izmirde ikinci dozu oldu bir problem yaşamadı. Doktora danışım arayı açmadan ikinci dozuda ol bence.

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Bildiğim bir alerjik rahatsızlık yok zaten bu şişlik aşı kaynaklı mı başka şeyden mi onu da çözemedim ya :)
Ama aşıdan sonrasına denk geldi işte
Başka bir yerde bir şehirde olsan dahi aşı olabiliyor musun ? Eşim İzmir de oldun dedin de;)

Sentinus

Tengri biz menen!
Özel üye
istenilen her yerde olunabiliyor. Bazı yerlerde sinovac için randevu gerekli sadece.

Bende iki dozu da oldum. İkinci dozda biraz ağrı ve şişlik oldu. 24 saate kalmadan geçti etkileri.