Antivirüs Kaldırma Programları

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Kurulu olan antivirüs yazılımını kaldırmak veya başka bir antivirüs yazılımı kurmak zorunda kaldığınızda, mevcut antivirüs yazılımı kaldırılmamakta inat eder. Bu yüzden antivirüs yazılım firmaları kendi programlarını kaldırma araçları sunuyor.

Aşağıdaki linklerden ihtiyaç duyduğunuz kaldırma aracını indirip kaldırmak istediğiniz antivirüs yazılımını kalıcı olarak bilgisayardan silebilirsiniz.

Avast - Uninstall Utility (Bilgisayarı Güvenli Mod'da başlatıp bu şekilde çalıştırmalısınız)

AVG - AVG Remover (32bit) 2013 - AVG Remover (64bit) 2013

BitDefender - BitDefender Uninstall Tool

ESET - NOD32 - Denetim Masası'ndan kaldırabilirsiniz. Kaldıramazsanız buradan yeniden indirip, kurup, öyle kaldırmanız gerek.

F-Secure - Denetim Masası > Programlar kısmından kaldırabilirsiniz.

Fortinet - Denetim Masası > Programlar kısmından kaldırabilirsiniz.

GData - AVCleaner

Kaspersky - KAVRemover

McAfee - Önce Denetim Masası'ndan kaldırın, arta kalan dosya olursa bu aracı kullanın: McAfee Consumer Product Removal (MCPR) (Yönetici olarak çalıştırın)

Panda - Panda Uninstaller

SUPERAntiSpyware - SUPERAntiSpyware Uninstaller Assistant (32-Bit) - SUPERAntiSpyware Uninstaller Assistant (64-Bit)

Norton - ftp//ftp.symantec.com/public/english_us_canada/removal_tools/Norton_Removal_Tool.exe

TrendMicro - Windows Vista veya Windows 7 (32-bit) - Windows Vista veya Windows 7 (64-bit)