Ama Benim Kalbim Temiz..

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Ama Benİm Kalbİm Temİz...
--Namaz kıl
--ama benim kalbim temiz

--farz yerine getir
--Ama benim kalbim temiz

Ne kadar tanıdık bir kelime değil mi?"AMA BENİM KALBİM TEMİZ" ağlanacak halimize gülüyoruz..

Mevla Teala buyuruyor ki;"Beni yerim göğüm almadı damümin kulumun kalbi aldı " diye..ama nasıl KALP?

Kalp zaten fiziki olarak; PİS KANI toplar. temiz kanı vücuda pompalamaz mı? O zaman fiziki olarak temiz değil..

Maneviyata baktığımızda;o kalpte fitneucubkinnefrethırsmelayani(dünya kelamı) vs yok mu? Bir sürü;
O zaman manevi olarak hani kalbin temizliği?

Evet Mevla teala buyuruyor; mümin kulumun kalbi diye.. Hangi kalp
Mevlasını zikreden kalp ihlaslı kalp mevladan gayrisine yüz çevirmiş olan kalp..

Rasullah(s.a.v) in kalbi kirlimiydi ki; hiç günahı yok iken istiğfar ederdiayakları şişene kadar namaz kılardı..
sabahlara kadar ağlardı..
Peki bizim kalbimiz Rasulallah (s.a.v) kalbinden daha mı temiz?

İmam-ı Rabbani Hz.39 mektubunda şöyle buyurmaktadır;

Allahü teâlâ kendinden baska seylerden yüz çevirip kendisine dönmek nasîb eylesin! Isin temeli kalbdir. Kalb Allahü teâlâdan baskasina tutulmus ise yikilmis demekdir. Bir ise yaramaz. Niyyet dogru olmadikça hayrli islerin yardimlarin ve âdete uyarak yapilan ibâdetlerin yalniz hiç fâidesi olmaz. Kalbin selâmet bulmasi da ve Allahü teâlâdan baska hiçbir seye düskün olmamasi da lâzimdir. [Ya'nî her yapilan sey O emr etdigi O begendigi için yapilmali. Onun râzi olmadigi her seyden kaçinmalidir. Hersey Onun için olmalidir.] Hem kalbin selâmeti hem de bedenin sâlih isler yapmasi birlikde lâzimdir. Beden sâlih ameller yapmaksizin kalbim selâmetdedir [kalbim temizdir sen kalbe bak] demek bâtildir bosdur. Kendini aldatmakdir. Bu dünyâda bedensiz rûh olmadigi gibi beden ibâdet yapmadan ve günâhlardan kaçinmadan kalb temiz olmaz. Zemânimizin birçok dinsizleri sapiklari ibâdet yapmayip kalblerinin selâmetde oldugunu hattâ kesf sâhibi olduklarini söyleyip saf müslimânlari aldatiyor. Allahü teâlâ sevgili Peygamberinin sadakasi olarak ?aleyhissalâtü vesselâmü vettehiyye" hepimizi böyle sapiklara inanmakdan korusun! Âmîn.