• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Alüminyum Folyo ile KelebeK Yapımı

Suskun

V.I.P
V.I.P
Alüminyum Folyo ile kelebeğimizi yapmadan önce, kelebek yapımı için gerekli olan malzemeleri temin etmeliyiz. Malzemelerimizi hazırladıktan sonra, yapım işlemine başlayabiliriz. Kelebek yapımını adımları izleyerek tamamlayın..

HBliUTX.jpg

wuvhdlu.jpg

Alüminyum folyo
Makas
Resim kağıdı ve kalem
Çivi ve çekiç
Uzun bocuk
Renkli tel
Mürekkep yada siyah renk sıvı boya

Adım adım kelebeğimiz

Kelebeğin kanatları simetrik olacağı için ,kağıt ikiye katlanarak kenar kısmına gelecek şekilde kelebek kanadı şekli çizilir..

FExmt8G.jpg

çizilen şekil makasla kesilerek çıkartılır..böylece alüminyum folyo üzerine aktarılacak şablonumuz ortaya çıkmış olur..
şablon alüminyum folyo üzerine geçirilerek ,kelebeğin kanatları içerisine ,çivi ve çekiç yardımı ile motifsel noktalar yapılır

vhxRPpx.jpg

Noktaların üzeri boyanarak,bildiğimiz patina yönteminde olduğu gibi,pamuk yada her hangi bir bezle tekrar silinir..böylece noktalar daha belirginleşmiş ve motifler belli olmuş olur..

unkGZfp.jpg

Folyo üzerine çizilmiş olan kelebek şekli dış hatlar takip edilerek makas yardımı ile çıkartılır..

7brqvYh.jpg

Uzun bocuğumuzun içerisinden renkli tel resimde görüldüğü gibi geçirilir..

Boncuk resimde görüldüğü şekilde(folyo delinerek) kelebeğin ortasına sabitlenir..

_nehir_

Schrödinger'in Kedisi ♕
Özel üye
Küçükken vardı böyle metal kelebekten tokalarım o dönem çok meşhurdu cipslerden bile çıkıyordu diye hatırlıyorum :) Bu arada forumdaki beylerin becerikliliği beni benden alıyor gerçekten :P