Altın Süt Nedir? Altın Sütün Faydaları Nelerdir?

Lelis

Ben O Eski Ben Değilim!!!
V.I.P
altin_sut_nedir_altin_sutun_faydalari_1541581503_9348.jpg
Zerdeçal, karabiber, zeytinyağı ve hindistan cevizi gibi sağlıklı besinleri süte ilave ederek elde edilen altın sütünün saymakla bitmeyen faydaları vardır. Bunun yanı sıra içerisine bal da ilave edilebilir.
PEKİ ALTIN SÜTÜN FAYDALARI NELERDİR?
-
Bu sütün içerisinde birden fazla antioksidan olduğundan bir bardağı bir tüm vücudun serbes radikalli hücrelerde temizlenmesini ağlar. Güçlü bir antioksidan olan bu karışım aynı zamanda bağışıklıkta zararlı virüslere karşı koruma kalkanı oluşturur.
- Vücuttaki deforme olmuş hücreleri yenileyerek sadece cildi güzelleştirmez. Aynı zamanda saçların daha parlak görünmesini sağlar. Bunun yanı sıra sinir sistemindeki hücreleri de yenilediğinden stres, depresyon ve yorgunluk gibi rahatsızlıkların riskini azaltır.
- Vücudun ihtiyacı olan günlük enerjinin 5 katını sağlar. Gün içerisinde daha dinç sağlıklı görünmesinizi sağlarken uzun süre tokluk hissi verir. Bu saye de diyet listelerinde ilk sıralarda yerini alır. Mide ve bağırsaklarda gün içerisinde bazı besinlerden dolayı oluşan toksinlenmeyi engelleyerek daha sağlıklı fonksiyon göstermelerini destekler.
- Tüm vücuttaki zararlı hücreleri idrar yolu ile attar. İçerisinde bulunan besinler vücuttaki hormon düzeyini dengelediğinden tiroid gibi hastalıkların oluşumunu önler.
- Baş ağrısı, diş ağrısı ve ağız yaralarına da iyi gelir.
ALTIN SÜT NASIL YAPILIR?
1 su bardağı yağsız süt
1 çay kaşığı kadar toz zerdeçal
1 çay kaşığı toz tarçın
1 çay kaşığı zencefil
1 çay kaşığı süzme bal
1 çay kaşığı karabiber tozu
HAZIRLANIŞI
Tüm malzemeleri cezvede kısık ateşten 5 dakika kaynatınız. Daha sonra bir su bardağına alıp ılımasını bekleyiniz. Sonra balı ekleyerek tüketiniz.
Günde sadece bir bardak tüketilmelidir. Ya kahvaltıdan önce ya da uyumadan önce tüketebilirsiniz.
 
Top