• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Altcoin nasıl ve nereden alınır?

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Araştırmalarıma göre altcoin almak için hem komisyon oranları hem de altcoin çeşitliliği açısından en uygun site alttaki site arkadaşlar. Yaklaşık bu siteyi bir haftadır kullanıyorum.

Bir hafta önce 0.02500000 BTC (bitcoin) lik yatırımla girdiğim sidede Ripple (XRP) almıştım. Birkaç kez alış-satış yaptım şu an mevcut BTC 0.03142351 olarak görünüyor. Yaklaşık 1 saat önce satıp BTC'de bekliyorum. BTC'nin kısa zaman içinde 25.000 $ a çıkma ihtimalinden bahsediliyor.

Bu arada XRP/BTC grafiğine bakacak olursak hakikaten birden aşırı bir yükselme görünüyor. Bu sıralar tekrar bir düzeltme (düşme) ihtimali olabilir gibi görünüyor. Eylül ayından itibaren BTC karşısındaki yükselişini aşağıdaki grafik net şekilde gösteriyor.
xrp-btc.png

Not: Bunlar (altını çizerek söylüyorum) kesinlikle yatırım tavsiyeleri değildir...

Ama ısrarla ben de bu sitede yatırım yapmak istiyorum derseniz referans linkimle üye olursanız sevinirim. Bu linkten kaydolmak size bir şey kaybettirmez bana ise bonus veriliyormuş henüz referans linkimi paylaşmadım ve hiç referans linkimle üye olan yok. :D

Referans linkim:

binance.com adresine üye olduğunuzda amaç mevcut BTC miktarınızı yükseltmek olmalı arkadaşlar. O yüzden öncelikle Türkiye'de işlem gören bir Cripto borsasına üye olup para yatırarak (ben paribu.com sitesini kullanıyorum) BTC almanız ve binance.com adresine istediğiniz miktarda BTC göndermeniz gerekiyor.

BTC göndermek son derece basit, her iki sitede bir tıklama ile cüzdan oluşturup bu cüzdanlar arasında para gönderimi yapıyorsunuz. (Elbette küçük bir komisyon karşılığında. Paribu her seferinde yaklaşık 26 TL'ye karşılık gelen bir BTC kesiyor. 0.00050000 BTC)

2. Not: Bu sistemde yeniyim arkadaşlar. Ama bu kısa sürenin bana öğrettiği bir şey var. Eğer sabırlı olursanız neredeyse kaybetmeniz imkansız. Benim gibi sabırsız biriyseniz riskli gruptasınız demektir, siz siz olun paranızı kimseye kaptırmadan arttırın... :)

Grafikleri yorumlamayı öğrenmek size çok şey kazandıracaktır. Youtube'ta konu ile ilgili kanallara üye olup konunun uzmanlarını dinlemek sistemi daha iyi kavramanızı sağlayacaktır.

Eğer konuyla ilgili merak ettikleriniz varsa konu altında sorabilirsiniz. Bildiklerim bildiklerinizdir. :)

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Bu arada binance.com 'un bir avantajı da var. Kendine ait bir altcoin olan Binance Coin (BNB) sayesinde yaptığınız tüm işlemlerden alınan komisyon yarı yarıya düşüyor. Tabi bunun için bir miktar BNB yatırımı yapmanız gerekiyor.

Aslında BNB 'nin avantajı bu borsada işlem yapan hmen herkesin işlem komisyonunu yarı yarıya indirmek için yatırım yaptığı için yükselmeye devam etme ihtimalinin yüksek olması. BNB piyasada işlem görmeye 0,11$ fiyatla başlamış ve şu an 8.85 $ fiyatı var.

Yükseliş grafiği de oldukça çarpıcı, yatırım amaçlı bile kullanılabilir.
bnb.png

Örnek vermek gerekirse bir işlem sonucu eğer Binance Coin (BNB)’niz yoksa 1 dolar işlem ücreti ödemeniz gerekiyorsa, Binance Coin’iniz olduğunda %50 avantajla 0,5 dolarlık Binance Coin’iniz kullanılıyor.

Binance borsasının artan kullanıcı sayısı beraberinde komisyon avantajı sağlamak için sürekli BNB alan insanları da getirebilir/getiriyor. Bu durumda BNB fiyatı istikrarlı bir şekilde artabilir. Tabii ki bu bir yatırım tavsiyesi değildir, ciddi miktarlarda yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı ve yorumunuzu yapmanızı öneririm.

Binance Coin aldıktan sonra Binance borsasında ayarlar sayfasından Using “BNB to pay for fees(50% discount)” seçeneğini ON yapmayı unutmayın.

bnb2.png

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Arkadaşlar, büyük bitcoin borsalarına yoğun giriş nedeniyle yeni üye alımları çoğunda durdurulmuş durumda.

Tam da kullanmasanız bile binance.com sitesine referans linkimle üye olun her an binance.com da üye alımlarını durdurabilir diye yazmak için gelmiştim ki burası da yoğunluk nedeniyle geçici olarak üye alımlarını durdurmuş.

2018 kripto para yılı olacak gibi görünüyor. Umarım siz de kazanan tarafta olursunuz...

Eğer üyelik açılırsa aşağıdaki benim referans linkimden üye olabilirsiniz.

_nehir_

Schrödinger'in Kedisi ♕
Özel üye
Vay be tam da yarıyıl tatilinde biraz şu işlerle uğraşırım diyordum. Kaderin bana otur oturduğun yerde deme şekli bu herhalde :D Tekrar alımlar başlarsa buradan haber verirsin değil mi @YoRuMSuZ ?

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Binance.com bugün itibariyle günün belirli olmayan saatlerinde üye alımına aralıklı olarak başlayacağını ve bunu mevcut üyelerin siteye girişte hızlarını etkilemeyecek şekilde yapacağını duyurdu. Dolayısıyla birkaç deneme ile üyelik sayfasına ulaşabilirsiniz.

Üyelik size bir şey kaybettirmez, kim bilir belkide ileride kullanmanız gerekir ve üye alımları kalıcı durdurulmuş olabilir.

Üyelik için bana ait ref linki:

Refsiz link: