• Merhaba Ziyaretçi.
    "Güzel söz"
    konulu yarışma başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada oy kullanmaya bekliyoruz...
  • Merhaba Ziyaretçi.
    Artık kazanılan ÇTL miktarları istenildiğinde TL ile değiştirilebiliyor. Konu ile ilgili detaylara BURADAN ulaşabilirsiniz.

alo fetva hattına gelen ilginç sorular

LoSt_LoVe

Forum Onuru
Konya Müftülüğü'nde oluşturulan 2'si kadın, 2'si erkek, 4 din görevlisinin vatandaşlara yanıtlar verdiği 'Alo Fetva Hattı'na ilginç sorular geliyor.

İl Müftü Vekili Dr. Mustafa Çoban, halk arasında 'Alo Fetva Hattı' olarak bilinen 'Dini Soruları Cevaplandırma Bürosu'na ulaşanların, merak ettikleri tüm konularda sorular sorduklarını söyledi.

Erkeklerin aradığı hatta erkek vaizlerin, kadın bürosunda da kadın vaizlerin, vatandaşların sorularına cevap verdiklerini söyleyen Dr. Mustafa Çoban, "Kent genelinde hizmetimiz beğeni topluyor. Vatandaşlarımız tek şikayeti hatların doluluğundan dolayı telefonlarımıza ulaşamamak. Bu konuda Diyanet İşleri Başkanlığı'mızın çalışmaları devam etmektedir" dedi.

Dahili hatlar haremlik selamlık

Konya'da '350 61 58' nolu telefondan erkeklerin 101, kadınların ise 109 nolu dahili telefondan hatta ulaştıkları belirtildi.

Genel olarak, borçlanma, boşanma, ailevi konularla ilgili soruların geldiğine dikkat çeken Konya Müftü vekili Dr. Mustafa Çoban, şöyle konuştu:

"Aileler arasında boşanma konularında aranıyoruz. Bizler bu noktada fetva ya da hüküm veremiyoruz. Daha çok psikoterapi merkezi gibi arkadaşlarımız çalışıyorlar. Tavsiyelerde bulunuyorlar. Aile kurumunun kutsallığından, boşanma sonucu çıkabilecek problemlerden bahsediyorlar. Son dönemlerde ise özellikle faiz, leasing, borçlanma konularında sorular geliyor."
 
Top