• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf oylamasi başladı  BURADAN  En güzel Yapay Zeka resmini seçiyoruz

Aktütün'lü Çocuk Herkesi Ağlattı

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Dağcı arkadaşım, ben hemen şöyle yorumların gelmesini bekledim"yanlış düşünüyorsunuz,o çocukların ne suçu var,devlet yardım etse düzelir..........." ama sizin cevabınız umduğum gibi olmadı........

dediğimin neresine katılmadığınızı anlamadım eğer eleştiri istiyosanız alasını yaparım peki ne yapabilirsiniz madem o çocuklara yadım etmek istiyorsunuz...........

Önce yukarıdaki anlaşmazlığa nokta koymaya çalışayım. Yukarıda Sevgi hocamdan alıntı yaptığım bölüme özellikle dikkat edelim. Sevgi hocam tamamen sizi destekler nitelikte bir cümle kurmuş, beklentisindeki olumsuzluk olumlu olunca da bunu takdir etmiş. Cümleleri daha iyi analiz edersek daha sağlıklı yorumlar ortaya çıkacaktır. Tamamen bir yanlış anlama ve bu yanlış anlama sonucunda verilmiş bir tepki doğmuş dolayısıyla.

------------------------------

Herneyse asıl konumuza dönelim.

Aktütün Köyü sakinleri ve çocukları ile ilgili haberleri bende izledim, izlemekten öte uzun uzun düşündüm de. Ne oldu bize bir anda hepimiz Aktütün tarafına geçtik. Daha bir hafta önce verilen şehitlerimizi ne çabuk unuttuk. Emekli generaller televizyonlara çıkıp bangır bangır bağırmadılar mı "bu kanı bozuk adamlar köylülerden yardım almadan buraya giremezler" diye...

Yöreyi bilen ve görev yapmış biri olarak şunu söyleyebilirim. Artık PKK şerefli basınımızın bir kısmını da yanına almış ve çocukları da bu politikanın içine sürükleyerek (öğretilmiş sözcükleri tekrar ettirerek) son hızla üstümüze üstümüze geliyor. Dikkat edin bütün çocuklar programlarda boş kovanlar ellerinde tıpa tıp aynı şeyleri tekrarlıyorlar.

Ya hiç düşünebiliyo musunuz o bölgenin çocuklarının boş kovanları bu kadar sevdiğini. Hayır arkadaşlar emin olun orda boş kovana dönüp bakmaz çocuklar. O kadar etraf bunlarla dolu ki artık ilgi çekici tarafı yok çocuklar açısından bunların. Sadece ve sadece güdümlü şekilde ellerine verilmiş ve şerefli basınımızın karşısına çıkarılmış, söylenilenleri de bülbül gibi tekrarlamışlar.

Çocuklar masum yaratıklardır. Eleştirimi çocuklar üzerinde yoğunlaştırmış gibi algılamasın kimse. Bu çocukları kullanan bilinçli politikaya ve basınımızın bu işi sanki duygusal bir film çekiyormuşçasına duygusallaştırmasına kızgınlığım.

Ne yürekler yandı yaa. Ne ocaklara kor düştü. Birdenbire tüm gündem Aktütün çocukları oldu. Vay beeeeee.

Kusura bakmayın hiçte içim cız etmedi. Yaşamadan, görmeden bilemezsiniz. Batıdan ahkam kesmek çok kolay. Tabii olayları şerefli basınımızdan öğrenince içinizin cız etmesi de çok doğal.

Çok söylenecek söz var çok. Bu konuda aşırı doluyum. Ağır sözcükler çıkmasın klavyemden diye şimdi susmam gerekiyor....

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Yorumsuz güzel özetlemişin konuyu. Ben de senin gibi o kovanları göstermeleri hakkında çocukların doldurulup gönderildiğini düşünüyorum. Ama ben cidden üzülüyorum, neden üzülüoyurm çünkü ordaki çocukların kaderi bu, orada doğdular, anneleri babaları abileri terörist ve onlar da bu fikirler empoze edilerek büyüyecekler. Ne kadar yazık ki baktığımız çocukların çoğu da ileri yıllarda terörist olarak karşımıza çıkacak. İşte ben buna üzülüyorum. İşlenmemiş bir tahta olan bu çocuklar maalesef ki bu tarz düşüncelerle işleniyorlar, üzüntüm sadece bu yönde.

eFSaNe_KaRTaL

| çArŞı |
Özel üye
YapıLan Tüm YorumLarı Okudum..Ve anLadığım KadaRıyLa sevGiLi Hocamız DağCı Abimin KEndini DestekLer niteLikTeki Yorumunu YanLış buLmuş...Zıt Bi yorum Yapmamış Ama NedeN BöyLe Bi Yorum Yazdığını AnLamış DeğiLim..DağCı Tamamen Kendisini DestekLiyo Hocamız Da KarŞı çıkıyo..ŞaŞ...BekLenTisi DoğruLtusunDa Bir Yorum GeLmemiş..Ve GeneLLeme YapaRak Cevap Vermiş..''şu kadarını söylemeliyim bu forumda gençlerin anlama sorunu var galiba.'' Bi Tane Üyede Çıkıp BiŞey YazMaMış Şuna..HeLaL..AnLama Sorunu oLamayabiLir BeLki ''AnLatma'' Sorunu VarDır üYeLerimizDe..BirDe Şu Yorumu DikkaTimi ÇekTi..'' BunDan Sonra 3-4 Kişinin YorumLarını Okumak için GireCeğim Siteye '' ŞahSen YanLış Bi DüşünCe..Bu SiteDe 3 4 Kişi Yok..Yaa Bir Bütün oLarak BakarSınız Ya Da Bi Hİç oLarak..;)

Demiş Ki HocaMız..'''ben hemen şöyle yorumların gelmesini bekledim"yanlış düşünüyorsunuz,o çocukların ne suçu var,devlet yardım etse düzelir..........."' DevLEt Daha Ne YApSın..OrDaki At GözLükLü NesiL TemizLenmeDiği SüreCe AçıkCası BenimDe Pek Bi umudum Yok..HayırLısı BakaLım...SayGıLar..

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Aynı yanlış anlama devam ediyor maalesef. Efsane yorumlar baştan tekrar okumanı öneriyorum... Çünkü tıpkı o bölümlerdeki yanlış anlama tıpatıp devam ediyor.

Özellikle bu bölümü çok yanlış yorumlamışsın:
Demiş Ki HocaMız..'''ben hemen şöyle yorumların gelmesini bekledim"yanlış düşünüyorsunuz,o çocukların ne suçu var,devlet yardım etse düzelir..........."

wien06

V.I.P
V.I.P
Efsane hocamin yukarida dedigi gibi yanlis anlasilma devam ediyor.

Seninde söyledigin gibi dagci yaptigi yorumla sevgi hocami destekliyor. Ama sevgi hocaminda ona verdigi senin yukarida alinti yaptigin cevabla dagciyi destekliyor.

Dikkat edersen sevgi hocam orada kendisine zit bir cevap bekledigini kendisini destekler bir cevap gelince sasirdigini yazmis. Dagcida yanlis anladiginin farkina varmisti zaten. Burada sevgi hocamin bu sekilde kizmasi böyle yanlis anlasilmalarin kendi basina ilk defa gelmeyisindendir.

Burada bende yanlis anlasilmak istemem sunun bilinmesini isterimki bu olayda biz yönetim olarak kesinlikle su hakli bu haksiz diye taraf degiliz. Bizim amacimiz bu sekilde yanlis anlasilmalarin üyelerimiz arasinda bir kirginliga sebeb olmamasidir. Cünkü bu olaydaki iki arkadasimizda(Diger üyelerimiz gibi) bizim icin cok degerlidir.

Bizim tek dilegimiz bu olayda aslinda ayni fikri savunan iki arkadasimizin birbirlerine ve foruma küsmemeleridir.

Top Bottom